כל השיטות להרמת גבות

תהליך ההתבגרות של הגוף שלנו חל על כל שכבות העור, ואפשר לומר שהוא מתחיל בשכבות העמוקות ועולה לפני השטח.
הדבר בא לידי ביטוי בכך שכאשר מתחילה צניחה של אזורים בפנים, היא קורית גם בשכבת העור החיצונית, אותה אנו רואים, אך היא קורית גם ברקמות השומן העמוקות יותר וכך גם בשרירי הפנים.
כשאנו בוחרים לטפל באזור מסויים אנו צריכים לקחת בחשבון שטיפול איכותי ונכון שיותיר תוצאות טבעיות ובאמת ישפר את המראה שלנו בעשור או יותר צריך להתייחס לכל שכבות העור והפנים, ולא לעסוק רק בשכבה החיצונית.
בעבר כאשר היו מבצעים הרמת גבות או מתיחת פנים היו מטפלים רק בשכבה החיצונית מה שהותיר את המטופלים והמטופלות עם מראה לא טבעי, שלעיתים נראה ״מנותח״ או ״מופתע״.

 

מה שמשפיע על צניחה של אזורים בפנים הוא לא רק אובדן האלסטיות והמתח של העור, אלא גם שרירי הפנים שעם השנים הופכים רפויים יותר ומחזיקים פחות. בניתוחי מתיחה, או הרמה שמבוצעים היום בפנים הרופאים מותחים את השרירים ועליהם מניחים את העור. התוצאות טבעיות ומפתיעות.

הנושאים במאמר

הרמת גבות 3 שיטות
הרמת גבות

למי מתאימה הרמת גבות

הגבות ממסגרות את העיניים שלנו, מהוות חלק משמעותי מתווי הפנים ומהבעות הפנים שלנו, וככלל יש לגבות מיקום מוגדר המשתנה בין נשים לגברים.
אצל גברים, מיקום הגבות הנכון הוא על קו ארובת העין, עוקב אחריה ממרכז הגבות לחלק החיצוני ויורד מעט כלפי מטה.

 

אצל נשים מיקום הגבה האידיאלי הוא כחצי סנטימטר מעל ארובת העין, כאשר החלק החיצוני שקרוב לקו השיער מעט מורם מהחלק הפנימי. מקרים בהם שני החלקים באותו קו נחשבים כמקרים גבוליים בהם ניתן לטפל, ונמוך יותר, כאשר החלק הפנימי גבוה מהחיצוני כבר מדובר במקרה בו מומלץ לבצע הרמת גבות.

הרמת גבות או מתיחת עפעפיים

לרוב כשמטופלים ומטופלות פונים לטיפול של הרמת גבות זה מפני שמראה המבט והבעת הפנים שלהם ושלהן השתנתה. עיקר המטופלות מדווחות על מראה עייף, כועס או לא מרוצה, וזה בגלל שנוצר עודף עור בעפעפיים העליונים אשר מכבידים על העיניים ומשפיעים על המבט.
לא אחת מטופלות יחשבו שהן זקוקות להרמת גבות כאשר למעשה הן זקוקות להרמת עפעפיים.
מבדילים בין הרמת גבות להרמת עפעפיים לפי מיקום הגבה האידיאלי, ולפי עודפי העור שקיימים בעפעף העליון. אם במתיחת הגבה כלפי מעלה עודפי העור בעפעף נמוגים והמראה משתנה, מדובר במקרה שמצריך הרמת גבות. אך אם המתיחה של הגבה אינה משפיעה על מראה העפעף אזי מדובר במקרה של הרמת עפעפיים. מקרים לא מעטים יצריכו טיפול משולב של הרמת עפעפיים משולבת בהרמת גבה.

אם במתיחת הגבה כלפי מעלה עודפי העור בעפעף נמוגים והמראה משתנה, מדובר במקרה שמצריך הרמת גבות. מקרים שנדרשת הרמת גבות מינורית ניתן לטפל באזור בלי פרוצדורה פולשנית ובלי ניתוח.

הרמת גבות ללא ניתוח

במקרים שנדרשת הרמת גבות מינורית ניתן לטפל באזור בלי פרוצדורה פולשנית ובלי ניתוח.
מקרים כאלו יידונו עם הרופא המטפל, אך לא אחת ניתן להשיב את מראה העיניים העירניות והחיוניות ע״י שימוש בבוטוקס ובחומצה היאלורונית. באופן זה מיסגור העיניים ישוב להיות צעיר ולא יידרש ניתוח.
חשוב לדעת שבמקרים בהם נטופל ע״י הזרקת בוטוקס וחומצה היאלורונית ניאלץ לחזור על הטיפול באופן קבוע אחת לכמה חודשים או אחת לשנה בכדי לשמר את המראה. זה נגרם מפני ששני החומרים, החומצה והבוטוקס, נספגים במחזור הדם עם הזמן והשפעתם מתפוגגת.

הרמת גבות עם חוטים

אופציה נוספת להרמת גבות ללא ניתוח היא הרמה של הגבות באמצעות חוטים.
כמו שמשתמשים הרבה בתפרים מתכלים, כך ניתן להשתמש היום בחוטים מתכלים לצורך הרמת גבות. החוטים המדוברים הם מסוג סילואט או אפטוס ולמעשה מדובר בחוטים עשויי חומצות חלב המוחדרים לעור, מתמוססים והופכים לרקמת חיבור טבעית.
במהלך הטיפול הזה הרופא מחדיר את החוט לאזור מסויים בגבה שייתו את המראה המבוקש (בדרך כלל מרכז הגבה) ובעזרת מחט חד פעמית עובר מתחת לעור עד נקודת היציאה שנמצאת באזור הרקות. החוט מחזיק את הגבה וכן בנקודת היציאה באמצעות עוגנים קטנים וכך מרים את הגבה ומייצר מראה יפה וחיוני.
בתוך כשלושה חודשים החוטים נספגים לגמרי ונעלמים בתוך העור.
בטכניקה זו אין צלקות מאחר ואזור הכניסה של החוט והעוגנים בעור הם קטנים מאוד ונמצאים באזורים נסתרים ובנוסף ההחלמה היא דיי קלה ולא מצריכה שינוי באורח החיים למעט להמנע משפשוף האזור לתקופה קצרה.
יתרון נוסף של שיטה זו הוא שהחדרת החוטים מעודדת ייצור טבעי של קולגן ואלסטין ע״י הגוף, וכך תורמים לחידוש הרקמות באזור ולמראה צעיר ומתוח יותר.
טכניקה זו מחזיקה מעמד למספר שנים, בין שנתיים לשלוש, ולא אחת מומלצת למי שרוצה לעבור הרמת גבות.
למי שתבחר לבצע הרמת גבות בחוט אך תרצה שהתוצאה תישאר לזמן ארוך יותר ניתן לבצע הרמת גבות עם חוט קבוע אשר אינו מתכלה.

מהלך ניתוח להרמת גבות

מהלך הניתוח להרמת גבות דומה לניתוח מתיחה של הפנים. במהלך הניתוח הרופא יבצע חתכים קטנים בקו השיער או כמה סנטימטרים לתוך קו השיער, באזור הרקות, יימתח את העור כלפי מעלה ויתפור. במקרים המצריכים הרמה מסיבית יותר של הגבה המנתח יפטר מעודפי עור ולאחר מכן יתפור.
כאשר עולה צורך להיפטר מעודפי עור סביר שהרופא יבצע את החתך במצח, בקו קמט טבעי, וממנו יבצע את המתיחה ואת ההיפטרות מעודף העור.
מקרים בהם לא ניתן להסתיר את החתך בקו השיער, לדוגמא אצל גברים מקריחים, ניתן יהיה לבצע את החתך בקו הגבה עצמה ושם לתפור. זה מבטיח שהצלקת הקטנה לא תיראה ותוסתר ע״י הגבות.
הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית הכוללת אלחוש, ובמקרים מסויימים ניתן לבצע גם בהרדמה כללית.
בדרך כלל משך הניתוח אינו אורך יותר משעה או שעתיים.

מחיר ממוצע להרמת גבות
6-13 אלף
  •  

הרמת גבות אנדוסקופית

הרמת גבות אנדוסקופית זהה להרמת גבות בניתוח מבחינת מיקום החתכים, אך מבוצעת בעזרת אנדוסקופ. זהו צינור דק המכיל לעיתים מצלמה ומכשירים נוספים ובעזרתו נכנסים מתחת לעור. האנדוסקופ נכנס מקו השיער לתת העור, מגיע לגבה ומבצע הרמה שלה. את האנדוסקופ מתפעל הרופא.
בשימוש באנדוסקופ לא ניתן לבצע סילוק של עודפי עור, ולכן מקרים של גבה שצנחה משמעותית ודורשת מתיחה עם היפטרות מרקמות עור לא תבוצע בעזרת אנדוסקופ.

הרמת גבות משולבת בהרמת עפעפיים

כאמור, לא אחת נדרשת פעולה משולבת של הרמת הגבות ביחד עם הרמת עפעפיים. מקרים אלו נוצרים כאשר האלסטיות של העור והשרירים יורדת באופן משמעותי, ובנוסף, נוצרים עודפי עור בעפעפיים.
כאשר מבוצע הליך משולב לא יבוצע חתך באזור הגבות, המצח או קו השיער אלא בעפעפיים עצמם.
ניתוח הרמת עפעפיים לרוב דורש היפטרות מרקמות עור או שומן בעפעף העליון ובמקרה כזה מבוצע חתך בעפעף. מתוך החתך הזה ניתן להגיע לאזורים בגבה ולבצע הרמה פנימית שלא מצריכה חתכים נוספים.

החלמה מהרמת גבות

ההחלמה מהרמת גבות היא קצרה מאוד מאחר ומדובר בפרוצדורה רפואית יחסית פשוטה.
לרוב ניתן לחזור לפעילות שגרתית בתוך מספר ימים, כאשר מומלץ ביומיים הראשונים לא לחפוף את הראש, כדי לא לפגוע בחתכים שבוצעו בקו השיער. מלבד זאת, לא משנה איפה בוצע החתך, מומלץ לשמור על היגיינה של האזור ולשטוף במים פושרים וסבון, כדי למנוע התפתחות של זיהומים.

להצעת מחיר ללא התחייבות

לכמה זמן מחזיק הטיפול

כאשר מדובר בניתוח להרמת גבות ניתן לצפות לשנים רבות בהן תוצאות הניתוח נשמרות, ובכל מקרה יותר מארבע שנים. משך התוצאות משתנה בין אדם לאדם ולכן לא ניתן לחזות במדוייק, אלא לתת הערכה המבוססת על תוצאות העבר ועל מטופלים ומטופלות שעברו את הטיפול.
חשוב לדעת שהרמת גבות, ולמעשה כל פרוצדורה של מתיחת פנים, לא עוצרת את הזמן מלכת. תהליכי הגוף ממשיכים להתקיים, ואף אם לקחנו את התהליכים האלו עשור אחורה, הם עדיין ימשיכו וישפיעו על העור והשרירים. לכן כדאי לזכור שעם השנים העור ימשיך לאבד מהאלסטיות ומהמתח שלו והגבות יצנחו שוב. זו תופעה טבעית של הגוף שלנו, ולא מדובר בניתוח כושל.

מחירים להרמת גבות

מחירי הרמת גבות משתנים בין רופא לרופא וכמובן תלויים בפרוצדורה הנבחרת. ככלל, ניתוח יהיה הטיפול היקר ביותר מאחר והוא מצריך חדר ניתוח, צוות רפואי, חדר התאוששות וציוד רפואי.
עלות הניתוח תשתנה גם לפי וותק הרופא, הנסיון והמוניטין שלו ואיכות הציוד הרפואי בו הוא משתמש.
המחירים להרמת גבות נעים באזור ה10,000 ש״ח ומשתנים למעלה או למעלה. אל תצפו לשלם פחות מ6,000 ש״ח או יותר מ 13,000 ש״ח.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך

העלמת ורידים ונימים

העלמת ורידים ונימים מהפנים והרגליים מערכת הדם, ובעיקר מערכת הובלת הדם, היא צפופה מאוד ומורכבת מורידים, עורקים ונימים. עורקים – אלו הם כלי דם גדולים היוצאים מהלב לעבר כל חלקי

לקריאה מפורטת »

מתיחת פנים

מתיחת פנים התבגרות הגוף והפנים הם תהליך בלתי נמנע, ולדעת אנשים מסויימים תהליך יפה התואם להתבגרותו הנפשית של האדם. השנים, הנסיון והחוויות שאנו עוברים ועוברות בחיים ניכרים על פנינו ועל

לקריאה מפורטת »

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה השד הוא איבר נשי בעל חשיבות גדולה. הוא מורכב מבלוטות חלב, רקמה בלוטית, רקמות שומן ורקמות חיבור. השד מתפתח בגיל ההתבגרות ומסיים את התפתחותו בגיל 18 לרוב.

לקריאה מפורטת »

תיקון מחיצת אף

תיקון מחיצת אף ניתוח לתיקון מחיצת האף נקרא ספטופלסטי (Septoplasty) והוא במהותו ניתוח רפואי, שבא לפתור בעיה רפואית במחיצת האף, אחת לא אחת הוא נובע גם מצורך אסתטי.מחיצת האף היא

לקריאה מפורטת »
תיקון פזילה
ניתוח לתיקון פזילה

פזילה מופיעה אצל 2%-4% מהתינוקות הנולדים ולרוב היא עוברת עד גיל 8 שבועות. במידה והפזילה נותרת לאחר גיל 8 שבועות יש צורך לפנות לרופא עיניים,

להמשך קריאה »
תיקון צלקות אקנה
תיקון צלקות אקנה

אקנה, פצעי בגרות, נפוצים בעיקר בגילאי העשרה, אך לא רק. האקנה היא דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערה ומופיעה בעיקר בפנים, אך יכולה להופיע גם

להמשך קריאה »
הצטרפו לעמוד שלנו ▾
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצעת מחיר וייעוץ מחתך הזהב

אנחנו יודעים שכדי לקבל החלטה טובה צריך לקבל את כל המידע
נדאג שתקבלו מענה לכל השאלות ואת 
המחיר הטוב ביותר

פרטיות חשובה לנו
לעולם לא נפרסם דבר ללא הסכמתך