ניתוח להצרת נחיריים

יש כל מיני ניתוחים שמשנים ומשפרים את מראה האף – ניתוח להצרת נחיריים הוא אחד מהם. מדובר בניתוח פשוט במהלכו מקטינים את גודל הנחיריים ומקנים לאף מראה צר ועדין יותר. במאמר שלפניך אנו מסבירים איך מבוצע הניתוח, המחירים ומה לעשות כדי שההחלמה תהיה מיטבית ולא יראו צלקות.

בעולם, ובעיקר בישראל, ניתן לראות צורות אף רבות ומגוונות, ולא כולם או כולן מרוצים ממראה האף שלהם. ניתוחי אף באים לשנות את הנושא הזה, וניתן לבצע כמעט כל שינוי באף כדי לקבל את מראה האף הרצוי שעולה בקנה אחד עם רצונותיה ורצונותיו של המטופלת או המטופל.

מלבד ניתוחי אף שמצריכים שינוי של צורת העצם או סחוס האף, ישנם גם ניתוחים שמשנים את מראה הנחיריים.

הנחיריים משפיעים מאוד על מראה הפנים והאף ועלולים לפגוע במראה הסימטרי של האף והפנים.

לרוב בניתוחים להצרת נחיריים המטופלת או המטופל שואפים להצר את מראה האף כדי לקבל אף ״אירופאי״ יותר במראהו שייטמע בפנים בצורה רכה יותר.
ברפואה האסתטית ישנו קריטריון על פיו קובעים האם רוחב האף והנחיריים מתאים למראה הכללי באוכלוסייה.

 

הקריטריון הוא העברת קו דמיוני ניצב מלמעלה למטה מהנקודה הפנימית ביותר של העין לעבר הסנטר. לפי הקריטריון המבוקש, במידה והנחיריים חורגים מקו זה האף נחשב רחב מדי באופן שפוגע בסימטריה בפנים. ככל שהנחיריים רחבות יותר וחורגות מקו העיניים, כך עולה הצורך לבצע תיקון לרוחב הנחיריים.

תוכן עניינים

ניתוח הצרת נחיריים
הצרת נחיריים - הסרת עור עודף בנחיריים

מי זקוק לניתוח הצרת נחיריים

כאמור, כל מי שנחיריו חורגים מהקו הדמיוני זקוק לניתוח להצרת נחיריים.
בנוסף, כל גבר או אישה שמעוניינים להצר את הנחיריים יכולים לבצע את הטיפול. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם הנחיריים אינם חורגים מאותו קו דמיוני, אך רוחבם אינו תואם את גודל האף. לעיתים, לרוב אצל נשים, ישנו אף קטן הנקרא ״אף כפתור״, אך רוחב הנחיריים אינו עומד בסימטריה לגודל האף מה שמוביל למראה של אף פחוס, או ״מעוך״. גם במקרים כאלו ניתן לבצע הקטנה של הנחיריים ולקבל אף אסתטי וסימטרי שיתרום למראה הפנים.

מאיזה גיל ניתן לבצע את הטיפול

ככל ניתוח אף, ניתן לבצע את הטיפול מרגע שהאף סיים את התפתחותו והמראה שלו אינו משתנה באופן משמעותי. ככלל מדובר על גילאי 18 ומעלה, אף על פי שישנם מטופלים או מטופלות שיוכלו לבצע את הניתוח כבר מגיל 16.

ניתוח להצרת הנחיריים הוא ניתוח פשוט האורך כחצי שעה עד שעה. במהלך הניתוח הרופא מבצע חתך בנקודת החיבור של הנחיר עם הלחי. לאחר ביצוע החתך הרופא מסיר רקמת עור מהנחיר בהתאם לגודל המבוקש ולאחר מכן תופר את הנחיר המוקטן בנקודת החיבור שלו עם הלחי

למה לבצע את הטיפול

ניתוח להצרת הנחיריים אינו ניתוח רפואי, אלא ניתוח אסתטי. 

האף הוא אחד מנקודות הפוקוס של הפנים שלנו והמראה שלו צריך להשתלב עם המראה הכללי. מי שמבצעים ומבצעות את הטיפול הם אלו שאינם מרוצים ממראה האף שלהם ולעיתים מקבלים הערות שליליות על המראה שלו. אך כמובן שהערות אינן הסיבה בגללה מבצעים ניתוח אסתטי, אלא אך ורק תחושת המטופלים והמטופלות ביחס למראה שלהן, והאם הם מרוצים כאשר הם מביטים במראה.

כיצד מבוצע ניתוח להצרת נחיריים

ניתוח להצרת הנחיריים הוא ניתוח פשוט האורך כחצי שעה עד שעה.
לרוב הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה, כאשר מפאת פשטותו ניתן לבצע אותו בהרדמה מקומית בלבד.
במהלך הניתוח הרופא מבצע חתך בנקודת החיבור של הנחיר עם הלחי. לאחר ביצוע החתך הרופא מסיר רקמת עור מהנחיר בהתאם לגודל המבוקש ולאחר מכן תופר את הנחיר המוקטן בנקודת החיבור שלו עם הלחי. התפר מבוצע באזור זה מאחר וקיים שם קפל טבעי של העור בו אפשר להסתיר את התפר ואת הצלקת. כך מתקבל מראה טבעי ונקי של האף ולא ניתן לראות צלקת כלשהי. לרוב התפר מבוצע בתפרים מסיסים הנספגים במחזור הדם בתוך שבוע עד עשרה ימים, אך לפעמים ייבחר הרופא לתפור בתפרים רגילים ולהזמין את המטופל או המטופלת להסרה שלהם.
כאמור, הניתוח הוא ניתוח פשוט מאוד שאינו מצריך שבירה או שיוף של עצם או סחוס.

מחיר ממוצע להצרת נחיריים
5,000-8,000
  •  

הצרת נחיריים כחלק מניתוח אף

במהלך ניתוח אף הדורש שינוי צורה משמעותי של האף הכולל שינוי של צורת העצם והסחוס, לא נדיר שיבוצע גם שינוי של רוחב וגודל הנחיריים. לעיתים כאשר מסירים כמויות גדולות של עצם נותרים עודפי עור שמצריכים הסרה כדי להגיע למראה הסימטרי והאסתטי של האף. במקרים כאלו יבוצע ניתוח אף ״רגיל״ במהלכו תבוצע הצרה של הנחיריים אשר תבוצע בדיוק באותו אופן שתואר למעלה.

החלמה מהצרת נחיריים

החלמה מהקטנת נחיריים היא החלמה קלה בסך הכל שלא דורשת שינויים נרחבים בשגרת המטופלת או המטופל. משך ההחלמה הוא בין שבוע לשבועיים במהלכם התפרים והחתך מתאחים ונסגרים. במהלך תקופת ההחלמה תתבקשו לשמור על היגיינה של התפרים ולא לבצע פעולות שעלולות להרחיב את הנחיר ולפגוע באיכות התפרים. כדאי להמנע מפעילות בה האף עלול להיפגע ולהימנע ממגע באזור הנחיריים.

להצעת מחיר ללא התחייבות

תופעות לוואי וסיבוכים

בין תופעות הלוואי ניתן למנות זיהום באזור התפרים, שטפי דם ודימום קל. פתיחה של התפרים גם עלולה לקרות. בכל מקרה של תופעת לוואי או סיבוך יש ליצור קשר עם הרופא המנתח, לדווח על התופעה ולקבל ממנו המלצות לטיפול או להגיע למרפאתו כדי להציג את תופעת הלוואי.

מחירים להצרת נחיריים

המחירים לפרוצדורה הזו משתנים לפי ותק ומוניטין הרופא, וכן משתנים לפי איכות הציוד הרפואי בו משתמש המנתח ולפי טיב המרפאה או חדר הניתוח.
ככלל המחירים להקטנת נחיריים נעים בין 5,000 ש״ח ל 8,000 ש״ח.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך

העלמת ורידים ונימים

העלמת ורידים ונימים מהפנים והרגליים ורידים ונימים מופיעים ברגליים ובפנים אך לא רק. נימים בפנים וברגליים מופיעים עקב בעיה במסתמים המשנה את זרימת הדם. במאמר שכתבנו תוכלו להבין את התופעה,

לקריאה מפורטת »
פילינג עמוק והצערת פנים

פילינג להצערת הפנים לא הרבה מכירים את התוצאות המדהימות שפילינג יכול לספק. פילינג כימי או פילינג עמוק הוא פרוצדורה רפואית שמביאה להצערת פנים, העלמה של כתמי גיל, קמטים ואפילו צלקות.

לקריאה מפורטת »
עיבוי שפתיים

עיבוי שפתיים שפתיים עבות נחשבות חושניות ויפות בתרבויות רבות, וכמובן בתרבות המערבית. עיבוי שפתיים היא פעולת הזרקה פשוטה שכאשר מבוצעת טוב, נראית טבעית לחלוטין ומביאה לשינוי משמעותי במראה הפנים. חומצה

לקריאה מפורטת »

הצעת מחיר וייעוץ ללא התחייבות מחתך הזהב

אנחנו יודעים שכדי לקבל החלטה טובה צריך לקבל את כל המידע
נדאג שתקבלו מענה לכל השאלות ואת 
המחיר הטוב ביותר

פרטיות חשובה לנו
לעולם לא נפרסם דבר ללא הסכמתך