החלמה מהשתלת שיער

הנושאים במאמר

החלמה מהשתלת שיער היא לא עניין של מה בכך, לכן אנחנו מקדישים מאמר שלם בנושא ולא כותבים את זה כחלק קטן ממאמר אחר.

ההחלמה היא תהליך ארוך, מייגע, רצוף מגבלות והנחיות ובהחלט שווה את זה.

קודם כל, חשוב להבין שההשתלה עצמה, התהליך שאתם הולכים לעבור במרפאה, היא רק חלק, ואפשר לומר החלק הקטן, מהשתלת השיער ומהשבת התפארת לראשכם.
ההחלמה תדרוש מכם הרבה שליטה עצמית אך כשחושבים על זה, מאמץ של כמה שבועות בהחלט שווה את זה שיהיה לכם שיער שופע על הראש.
לא סתם ההקדמה הארוכה הזאת, ההחלמה היא חלק מאוד משמעותי מההשתלה. אם תלכו לפי ההנחיות ולא תסטו ימינה או שמאלה במילימטר, יש סיכוי של 90% שההשתלה תיקלט טוב ושתוכלו לחזור לשגרת חיים רגילה תוך כמה חודשים.

כלל האצבע המנחה בהחלמה מהשתלה היא שאנחנו לא רוצים לייצר שום לחץ על הראש, גם לא הקטן ביותר, גם לא כזה שנגרם ממאמץ של דחיפה בשירותים. תקחו שנייה ותלחצו, תרגישו את הלחץ שנגרם בראש. אפילו מלחץ כזה אנחנו רוצים להמנע. השתלת שיער היא פרוצדורה עדינה מאוד והקליטה של זקיקי השיער גם היא עדינה ולכן אנחנו רוצים שהקרקפת שלנו תהיה במצב רפוי וללא לחץ לאורך כל תקופת ההחלמה.

3 ימים לאחר ההשתלה

ההשתלה היא למעשה תהליך שבו מוציאים לכם זקיקי שיער מאזור אחד בראש ומשתילים אותם באזור אחר. זה נשמע פשוט, אבל מדובר בהליך הכולל פציעה של הראש. כדי להוציא זקיק ולאחר מכן להשתיל אותו בתעלה הרופא משתמש במחט מיוחדת החודר לעומק העור ומשאירה פצע קטן.
אחרי ההשתלה הראש יהיה אדום, סיכוי שיהיה מעט נפוח, ותראו פצעים קטנים באזורים קצירת השיער ובאזור ההשתלה.

רוב הרופאים יעדיפו לחבוש את ראשו של המטופל ובשלושת הימים הראשונים אסור לגעת בכלל בראש או בפנים. כמובן שאי אפשר לחפוף או לשטוף ובטח שלא מומלץ לקלף או לגרד את הפצעים.
אסור אפילו לגעת בפנים מאחר ומתיחה של עור הפנים (בזקן נניח) עלולה למתוח את עור הקרקפת ולפגוע באיכות ההשתלה.
בתקופה הזו, של שלושת הימים הראשונים, תרגישו כאבים באזור התורם ובאזור הנתרם. זה טבעי לחלוטין ואפשר לקחת כדור נגד כאבים כדי להקל על הכאב. רמת הכאב משתנה ממטופל למטופל, אך לא מדובר בכאב חזק מאוד ובלתי נסבל.

לאחר 3 ימים מההשתלה ועד שבוע

לאחר שלושה ימים תוכלו לחפוף את הראש. החפיפה לא תהיה כמו שהכרתם עד עכשיו והיא בעצמה פרוצדורה.
קודם כל, לא תוכלו לחפוף עם שמפו רגיל, אלא עם שמפו רפואי שיומלץ ע״י הרופא. אופן שטיפת הראש גם הוא יהיה לפי הנחיות שייתן הרופא ולא כפי שהתרגלתם עד כה.
אם אתם עושים את ההשתלה בחו״ל, בטורקיה לדוגמא, יש מרפאות שכחלק מהשתלת השיער מספקות גם תמיכה בתהליך ההחלמה שכוללת חפיפות, מריחת קרמים ולמעשה כל מה שהקרקפת צריכה בשבוע הראשון.
בשבוע הראשון אסור לגרום לשום לחץ בראש, במיוחד לא כזה שנוצר מאוננות או מסקס. זקיקי השיער שהושתלו יכולים לצאת מהתעלות בקלות על כן כל פעילות שגורמת ללחץ בראש אינה מומלצת.
אסור לחבוש שום דבר על הראש, פרט לכובע שיסופק ע״י המרפאה. לא כובע, לא כיפה, לא כאפייה ולא תרבוש. שום דבר לא עולה על הראש אלא אם הרופא אמר שמותר.
עישון גם הוא אסור בשבוע הראשון. אזור ההשתלה הוא פצע פתוח והוא עדין מאוד, על כן עשן עלול לזהם את האזור. אל תתקרבו לאזורים של מעשנים, ואל תצאו למדורות בלג בעומר. תתרחקו מכל אזור עם עשן וכך תבטיחו קליטה טובה של הזקיקים.
איסור נוסף הוא יציאה לשמש. השמש מסוכנת להשתלה משתי סיבות –
– הראשונה היא שהשמש עלולה לפגוע בזקיקים המושתלים מאחר והעור עוד לא כיסה אותם כראוי.
– השנייה היא שחשיפה לשמש עלולה לגרום להזעה בקרקפת והזעה אסורה לגמרי. הזיעה עלולה לחלחל לתוך תעלו ההשתלה ולפגוע בזקיקי השיער.

15 ימים לאחר ההשתלה של השיער

עדיין אסור להזיע ובנוסף אסור לעשות פעילות ספורטיבית משום סוג. העלאת הדופק מזרימה דם לראש ומפעילה לחץ על הנקבוביות ועל תעלות הזקיקים. ביומיום זה לא משהו מורגש, אך לאחר השתלת זקיקי שיער עדינים אנחנו רוצים למנוע כל לחץ, גם הקטן ביותר, על הקרקפת.
עדיף שלא תשתמשו במכונת גילוח או תספורת גם לזקן כדי לא להרעיד את העור.
והכי חשוב – לא להשתמש במגבת על הראש. הדבר האחרון שאתם רוצים זה לנגב את הראש ותוך כדי להסיר את זקיקי השערה היקרים. סיימתם להתקלח? תעמדו רבע שעה עם ראש רטוב עד שהוא מתייבש מעצמו.

30 ימים אחרי ההשתלה

אסור להסתפר. נכון שאתם כבר נראים כמו איש מערות, אבל אסור להסתפר. בתום 30 הימים תוכלו לספר את האזור התורם עם מכונה, אך את האזור הנתרם, זה שעבר את ההשתלה, תוכלו לספר עם מספריים בלבד. אצל רוב המטופלים השיער נושר ולכן אין צורך בתספורת, אך אם אתם לא מאלו, תוכלו לגזור את השיער במספריים בלבד. מה שכן תוכלו לעשות זה לקבוע תור לספר ל-3 חודשים מתום ההשתלה וללכת להסתפר כרגיל כמו שרציתם.

במהלך 30 הימים האלו אתם גם לא רוצים לשחות, לא בים ובטח שלא בבריכה.

60 יום אחרי שעברתם השתלה

עדיין יש מגבלות, אך הן קלות.
אסור לחשוף את השיער לכלור, מה שאומר שאין להיכנס לבריכה, גם לא ״לשטוף את הגוף״. עדיין אסור לחשוף את הקרקפת לשמש, ואסור להיכנס לג׳קוזי או סאונה. לא משנה אם זה בבריכה העירונית, במכון ספא, בצימר או אצלכם בבית. אל תיכנסו לג׳קוזי או לסאונה.

לאחר 60 ימי החלמה

תוכלו לחשוף את הראש לשמש, אך עדיין כדאי להגן עליו ולא לשבת יום שלם בים בלי כובע. אם השיער כולו נשר אז אפשר להסתפר, אך אי אפשר עדיין לצבוע את השיער, או לגלח אותו עם סכין גילוח.

החלמה מהשתלת שיער
החלמה מהשתלת שיער

לאחר 180 ימים

השיער שלכם סופסוף סיים את תהליך ההחלמה והוא כמו כל שיער. תוכלו לעשות מה שתרצו ולחזור לשגרת חיים רגילה כמו שהייתה לכם, ולשגרת שיער כמו שדמיינתם – תספורות, תסרוקות, כובעים, קרמים, ג׳לים, ווקסים וכל דבר אחר.

תהליך ההחלמה מהשתלת שיער אינו קל, והוא מצריך שליטה עצמית. כמו שאתם מבינים זה תהליך רצוף התמודדויות ומגבלות ובשבוע-שבועיים הראשונים מדובר בתהליך משעמם. כמעט שאי אפשר לעשות שום דבר. שבו בבית במזגן ותראו טלוויזיה. קחו לכם חופש ותהנו מהזמן הזה. כדאי אפילו להכין דברים לעשות בשבועיים הקרובים, אך לא כאלה שפוגעים בתהליך ההחלמה.
תהיו חזקים והתקופה הזו תיזכר לכן כתקופה שעברה מהר וכתקופה שהייתה שווה את זה. אין יותר מבאס מלעבור תהליך השתלה, לשלם הרבה כסף ובסוף לדפוק את זה רק בגלל שבאה לכם סיגריה או שלא יכלתם להתאפק והלכתם לים עם חברים.
תהיו חזקים זו מילת המפתח וזו הזדמנות שלכם להיות גאים בעצמכם על כל פעם שהצלחתם להתמודד עם הרצון שלכם למשהו שעלול לפגוע בתהליך ההחלמה.
אתם מסוגלים לזה, זה תהליך משתלם.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
בודי טייט

בודי טייט – המסת שומן בגלי רדיו בודיטייט הוא טיפול להיפטרות מעודפי שומן. לא כולן צריכות או רוצות לבצע שאיבת שומן לצורך הצרת היקפים. אם את מתאימה לבודי טייט, מדובר

לקריאה מפורטת »
הקטנת שפתי הפות

הקטנת שפתי הפות – לביופלסטי לביופלסטי, הקטנת שפתי הפות, הוא ניתוח אסתטי שמשפר משמעותית את מראה הפות. זה טיפול פשוט שגורם לפות לשוב ולהראות אסתטי ונקי, אינו דורש החלמה ארוכה

לקריאה מפורטת »
מאמי מייקאובר

מאמי מייקאובר מאמי מייקאובר הוא הטיפול המקיף ביותר שניתן לעבור שמשפר את מראה הגוף באופן בלתי נתפש. הטיפול מורכב ממספר ניתוחים ואחריו הגוף נמצא במצב הכי טוב שהוא היה אי

לקריאה מפורטת »
ניתוח לעיצוב טבור

ניתוח לעיצוב טבור לעיתים ניתוח לעיצוב טבור הוא כל מה שצריך כדי שהבטן תהיה מתוחה ויפה. עיצוב טבור הוא טיפול שבעבר היה מבוצע רק במסגרת מתיחת בטן, אך כיום ניתן

לקריאה מפורטת »
תיקון ניתוח אף
תיקון ניתוח אף

תיקון ניתוח אף אחת הסכנות בפנייה למנתח אף לא מקצועי היא לעבור ניתוח אף ולא להיות מרוצה מהתוצאה. ניתוח אף שניוני, או תיקון ניתוח אף הוא ביצוע חוזר של ניתוח

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
שחזור קרום בתולין
שחזור קרום בתולין

קרום הבתולין הוא קרום בעל משמעויות תרבותיות וחברתיות, אך מבחינה אנטומית או תפקודית, למעשה אין לו משמעות כלל.לאחר קיום יחסי מין לראשונה, ולעיתים מסיבות אחרות

להמשך קריאה »
היפרדות בטנית
היפרדות בטנית

היפרדות בטנית היא תופעה שמרחשת באופן טבעי אצל נשים בהיריון וברוב המקרים התופעה הזו מסתדרת מעצמה. במקרים מסויימים (ולא מעטים בכלל) ההיפרדות הבטנית אינה מסתדרת

להמשך קריאה »
ההיסטוריה של הגדלת חזה
ההסטוריה של הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים ביותר.החזה הנשי נחשב כאחד מסממני הנשיות בתרבות המערבית והוא תופס תשומת לב רבה. חזה מלא וזקוף נחשב

להמשך קריאה »
הסרת צלוליט
הסרת צלוליט

צלוליט הוא תופעה שמתרחשת בגוף באופן טבעי והיא מטרידה נשים רבות ברחבי העולם.הצלוליט הוא אותה תופעה שלעיתים מתייחסים אליה כאל ״עור תפוז״. הכוונה היא שהעור

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email