הדגשת שפתיים – פיגמנטציה לשפתיים

הנושאים במאמר

אין ספק שהשפתיים שלנו הן בין האיברים הכי חושניים בגוף. בניגוד לאיברים אחרים, השפתיים חשופות תמיד והן משפיעות על מראה הפנים והבעות הפנים שלנו. השפתיים מביעות הרבה, ובעזרתן אפשר להעביר מסרים שונים ומיוחדים שלא מצריכים דיבור מיותר.
השפתיים הם גם בין האזורים שמקבלים טיפול מיוחד בכל מה שקשור לאיפור ולהדגשה. שפתיים חושניות, מלאות בצבע ולעיתים מבריקות, הן סימן היכר של דוגמניות רבות והן שאיפה של נשים רבות.
השפתיים הן איבר חישה עדין מאוד והן מכילות כלי דם רבים, והם אלו שמקנים להן את צבען האדום והכהה יותר מצבע הפנים. עם השנים צבע השפתיים יורד והן הופכות להיות חיוורות ונטמעות בצבע הפנים. בנוסף, הגנטיקה גם היא משפיעה על צבע ומראה השפתיים וישנן נשים שיש להן צבע שפתיים חיוור באופן טבעי.

ניתן לבצע הליך פשוט יחסית שנקרא פיגמנטציה בשפתיים בעזרתו מבצעים הדגשת שפתיים, משפרים את קווי המתאר ומתאימים את צבע השפתיים לרצונך.

למי מיועד טיפול פיגמנטציה בשפתיים

טיפול פיגמנטציה לשפתיים מיועד לכל אישה שמעוניינת להדגיש את קו השפתיים שלה ולתחום אותן באופן ברור ואיכותי יותר. הטיפול מיועד לכל מי שרוצה לשנות ולשפר את צבע השפתיים ולהפוך אותן לבולטות יותר בנוף הפנים. בנוסף, הטיפול מיועד לנשים שמתאפרות על בסיס קבוע, ומעוניינות לקבל את הצבע המלא שהאודם מקנה באופן קבוע בשפתיים.

טיפול פיגמנטציה מסוגלים לתקן אסימטריות בשפתיים ולעיתים אף להביא למראה של שפתיים עבות ומלאות יותר ממה שנראה.

מאיזה גיל ניתן לעבור טיפול להדגשת שפתיים

טיפול להדגשת שפתיים הוא טיפול קוסמטי ואינו רפואי, ולכן ניתן לעבור אותו בכל גיל, כאשר ההמלצה היא לעבור אותו מגיל 21 ומעלה, כאשר מבנה הפנים והגוף סיים להתפתח וצבע השפתיים הוא הצבע שיישאר איתנו לשנים הקרובות קדימה.
ככלל, עיקר המטופלות שמבצעות הדגשת שפתיים הן בגילאי 28-43, אך אין זה חריג לפגוש מטופלות צעירות יותר או מבוגרות יותר שעוברות את ההליך.

עיבוי שפתיים מול הדגשת שפתיים

חשוב להדגיש את ההבדל שבין פיגמנט לשפתיים, שהוא החדרה של צבע לשפתיים ללא שינוי מבני של הגודל או הצורה שלהן, לעומת עיבוי שפתיים, שהוא טיפול רפואי המבוצע ע״י פלסטיקאי מוסמך. במהלך טיפול לעיבוי שפתיים מבצעים עיבוי של אזורים ספציפיים בשפתיים, מוסיפים לנפח שלהן וכן ניתן לשנות את צורתן.

איך מבצעים הדגשת שפתיים

הדגשת שפתיים מתבססת על הטכנולוגיה והשיטה של קעקועים. הדגשה של השפתיים היא ענף בעץ האיפור הקבוע (מיקרופיגמנטציה), וכדי שהיא תישאר לאורך זמן יש להחדיר אותה מתחת לשכבת העור העליונה.

כמו בקעקועים, גם בהדגשת שפתיים יש שימוש במחט החודרת את שכבת העור העליונה, האפידרמיס, וכאשר היא חודרת את שכבת העור היא מחדירה צבע פיגמנט שנותר במקומו לשנים הקרובות.
בשונה מקעקוע, המחט אינה חודרת לעומק שכבות העור, אלא מבצעת פעולה שטחית יותר. הדבר מוביל לכך שהשפעת הפיגמנט מוחשית ובולטת יותר מקעקוע, ושההחלמה קלה יותר וכך גם הכאב.
ההעדפה היא לבצע בין שניים לשלושה טיפולים בהפרש של מספר שבועות וזאת כדי להגיע למצב שהפיגמנט שהוחדר לשפתיים נמצא באופן אחיד ומלא, ואין ״חורים״ בהם אין צבע או חריגות למיניהן. לא מומלץ לבצע את הטיפול במפגש אחד בלבד, שכן לאחר הטיפול תמיד יצוצו איזשהן אי סימטריות שיצריכו טיפול נוסף.

לכמה זמן מחזיק טיפול פיגמנט בשפתיים

כמו באיפור קבוע גם כאן, הפיגמנט בשפתיים מחזיק לתקופה של מספר שנים, בין שנתיים לשלוש, כאשר לרוב אין צורך לתחזק את התוצאה במשך השנים, אך כמובן שניתן לעשות זאת. לאחר שנתיים, וכתלות במאפיינים הפיזיים של השפתיים והעור שלך, הפיגמנט מתחיל לדהות בתהליך הדרגתי ולכן יעלה הצורך לחזור על הטיפול. היתרון הוא שלאחר שהפיגמנט דהה ניתן לבצע טיפול פידמנט בצבע אחר, או לחלופין פשוט לא לבצע טיפול ולשוב לצבע השפתיים המקוריות.

האם הטיפול לצבע שפתיים כואב

בכנות מלאה ועם יד על הלב ניתן לומר שטיפול להדגשת קו שפתיים, ובייחוד לשיפור צבע השפתיים הוא בין טיפולי האיפור הקבוע הכואבים ביותר. כמו שציינו מעלה, השפתיים הן איבר חישה רגיש מאוד ולכן הטיפול מורגש. חשוב לוודא שלפני הטיפול מורחים על השפתיים משחה או ג׳ל לאילחוש השפתיים וכך הכאב הופך להיות הרבה יותר נסבל, כאשר ישנן מטופלות שדיווחו שלא הרגישו בכלל את המחט. חשוב לוודא שהטיפול כולל שימוש בתכשיר אלחוש כדי להפחית את הכאב.

באילו פיגמנטים משתמשים

מאחר ולא מדובר בפרוצדורה רפואית, תחום הצבעים מעט פרוץ. ישנם צבעים רבים ממקורות שונים שלא ניתן לסמוך עליהם וקשה לדעת מה הם מכילים וכיצד הגוף יגיב אליהם. ישנם צבעים העלולים להתגבש בשפתיים ולהפוך לגושים, לחלופין ישנם צבעים שעלולים לדהות מהר מאוד מאחר והם אינם איכותיים מספיק.
כאשר את פונה לביצוע פיגמנטציה בשפתיים חשוב לוודא שהחומרים בהם משתמשים הם חומרים אורגניים וטבעיים בלבד, ושהם אינם מכילים מתכות או תחמוצות למיניהן. החוק מחייב להשתמש בפיגמנטים שקיבלו אישור של משרד הבריאות, או לכל הפחות של מנהל התרופות האמריקאי, הFDA.

האם אפשר להתאפר אחרי טיפול פיגמנטציה להדגשת שפתיים

שאלה שעולה הרבה היא האם אפשר יהיה להתאפר, לשים אודם לאחר טיפול להדגשת השפתיים. שאלה נוספת היא האם הפיגמנט ישנה את צבע האודם?

התשובה היא שניתן בהחלט להתאפר לאחר שעברת טיפול להדגשת שפתיים ושהפיגמנט אינו משנה את צבע האודם. מבנה האודמים האיכותיים הוא של מראה אטום, הכוונה היא שהוא מכסה את כל מה שתחתיו, ולכן לא משנה מה צבע השפתיים, צבע האודם לא ישתנה, כך שעדיין ניתן ליהנות מאיפור, גם עם שפתיים יפות שעברו הדגשה וצביעה.

איפור קבוע והלכות דתיות

איפור קבוע נמצא בתחום אפור מבחינת ההלכה הדתית. הוא כמו קעקוע במובן שמחדירים את הפיגמנט מתחת לעור, אך הוא אינו כמו קעקוע במובן שאינה מבוצעת פגיעה בגוף שמשנה אותו, שכן הצבע יורד לאחר תקופה מסויימת. לכן ישנם פוסקים אשר קובעים שמותר לבצע טיפולים של איפור קבוע בכלל והדגשת שפתיים בפרט וישנם פוסקים שקובעים שאסור. עיקר הפוסקים קובעים שיש להקל בנושא של איפור קבוע שכן ״הוא אינו קבוע כלכך אלא מיטשטש עם השנים, ולא נרשם עמוק בבשר האדם אלא רק בשכבות החיצוניות״.

הדגשת שפתיים - פיגמנטציה

מחירים לטיפול הדגשת שפתיים

טווח המחירים של פיגמנט להדגשת שפתיים נע בין 2,000 ש״ח ויכול להגיע עד 3,000 ש״ח. בקבלת הצעת מחיר חשוב לוודא האם הצעת המחיר היא לטיפול בודד, או לסדרה של טיפולים במהלכם מבצעים תיקונים ושיפורים, וכן, האם המחיר כולל את הפיגמנט. פעמים רבות מתקבלות הצעות מחיר נמוכות ואטרקטיביות, אך רק בבדיקה מעמיקה מעלים שהן כוללות רק טיפול אחד או שהן אינן כוללות את מחיר הפיגמנט.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
ניתוח הצמדת אזניים

ניתוח הצמדת אוזניים אזניים בולטות הן לא משהו שחייבים לחיות איתו. הצמדת אזניים אצל רופא מומחה הוא טיפול פשוט שמקובל לעבור בגילאים צעירים, אך גם מבוגרים יכולים לעבור את הטיפול

לקריאה מפורטת »
עיבוי שפתיים

עיבוי שפתיים שפתיים עבות נחשבות חושניות ויפות בתרבויות רבות, וכמובן בתרבות המערבית. עיבוי שפתיים היא פעולת הזרקה פשוטה שכאשר מבוצעת טוב, נראית טבעית לחלוטין ומביאה לשינוי משמעותי במראה הפנים. חומצה

לקריאה מפורטת »
הצערת כפות ידיים

הצערת כפות ידיים לא רבים מודעים לכך – ניתן להצעיר את העור של כפות הידיים כך שהוא לא יראה שקוף ודק ויחשוף את הורידים והעצמות שתחתיו. הצערת כפות ידיים הוא

לקריאה מפורטת »
ניתוח אף

ניתוח אף כתבנו מאמר מפורט עם כל מה שחשוב לדעת על ניתוח אף – סוגי ניתוח אף, ניתוח ללא שבירת עצם, הרדמה מקומית או כללית, סבסוד ניתוח אף, החלמה, תוצאה,

לקריאה מפורטת »
העלמת ורידים ונימים

העלמת ורידים ונימים מהפנים והרגליים ורידים ונימים מופיעים ברגליים ובפנים אך לא רק. נימים בפנים וברגליים מופיעים עקב בעיה במסתמים המשנה את זרימת הדם. במאמר שכתבנו תוכלו להבין את התופעה,

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
השתלת עור
ניתוח השתלת עור

מקרים רבים לאחר תאונות או מקרי כווייה עולה הצורך לבצע ניתוח השתלת עור. השתלת עור הוא ניתוח אסתטי ורפואי הבא לשחזר את העור במקום אחד

להמשך קריאה »
אזורים לשאיבת שומן
אזורים לשאיבת שומן

שאיבת שומן היא הליך ניתוחי במהלכו מחדירים לגוף מחט מיוחדת הנקראת ״קנולה״. לאחר החדירה לגוף, לקנולה ישנם שני תפקידים – התפקיד הראשון הוא להזרים לאזור

להמשך קריאה »
צלקות לאחר ניתוח אסתטי
צלקות לאחר ניתוח אסתטי

אחת השאלות הנפוצות שמטופלים ומטופלות שואלים לפני ניתוח אסתטי היא מה לגבי הצלקות? האם נשארות צלקות לאחר ניתוח אסתטי? והאם יראו אותן? נושא הצלקות הוא

להמשך קריאה »
עודפי עור
עודפי עור ואיך נפטרים מהם

העור שלנו מורכב משלוש שכבות עיקריות הנקראות אפידרמיס (השכבה העליונה), דרמיס (השכבה האמצעית) והיפודרמיס (השכבה העמוקה). תפקידו של העור הוא להגן על הגוף מפני זיהומים

להמשך קריאה »
סבסוד ניתוחים אסתטיים
סבסוד ניתוחים אסתטיים

תחום הניתוחים והטיפולים האסתטיים התרחב מאוד בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בפרט. התרחבות התחום באה לידי ביטוי במספר מישורים, החל מסוגי הטיפולים שניתן לבצע, השיטות

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email