הדגשת שפתיים – פיגמנטציה לשפתיים

הנושאים במאמר

אין ספק שהשפתיים שלנו הן בין האיברים הכי חושניים בגוף. בניגוד לאיברים אחרים, השפתיים חשופות תמיד והן משפיעות על מראה הפנים והבעות הפנים שלנו. השפתיים מביעות הרבה, ובעזרתן אפשר להעביר מסרים שונים ומיוחדים שלא מצריכים דיבור מיותר.
השפתיים הם גם בין האזורים שמקבלים טיפול מיוחד בכל מה שקשור לאיפור ולהדגשה. שפתיים חושניות, מלאות בצבע ולעיתים מבריקות, הן סימן היכר של דוגמניות רבות והן שאיפה של נשים רבות.
השפתיים הן איבר חישה עדין מאוד והן מכילות כלי דם רבים, והם אלו שמקנים להן את צבען האדום והכהה יותר מצבע הפנים. עם השנים צבע השפתיים יורד והן הופכות להיות חיוורות ונטמעות בצבע הפנים. בנוסף, הגנטיקה גם היא משפיעה על צבע ומראה השפתיים וישנן נשים שיש להן צבע שפתיים חיוור באופן טבעי.

ניתן לבצע הליך פשוט יחסית שנקרא פיגמנטציה בשפתיים בעזרתו מבצעים הדגשת שפתיים, משפרים את קווי המתאר ומתאימים את צבע השפתיים לרצונך.

למי מיועד טיפול פיגמנטציה בשפתיים

טיפול פיגמנטציה לשפתיים מיועד לכל אישה שמעוניינת להדגיש את קו השפתיים שלה ולתחום אותן באופן ברור ואיכותי יותר. הטיפול מיועד לכל מי שרוצה לשנות ולשפר את צבע השפתיים ולהפוך אותן לבולטות יותר בנוף הפנים. בנוסף, הטיפול מיועד לנשים שמתאפרות על בסיס קבוע, ומעוניינות לקבל את הצבע המלא שהאודם מקנה באופן קבוע בשפתיים.

טיפול פיגמנטציה מסוגלים לתקן אסימטריות בשפתיים ולעיתים אף להביא למראה של שפתיים עבות ומלאות יותר ממה שנראה.

מאיזה גיל ניתן לעבור טיפול להדגשת שפתיים

טיפול להדגשת שפתיים הוא טיפול קוסמטי ואינו רפואי, ולכן ניתן לעבור אותו בכל גיל, כאשר ההמלצה היא לעבור אותו מגיל 21 ומעלה, כאשר מבנה הפנים והגוף סיים להתפתח וצבע השפתיים הוא הצבע שיישאר איתנו לשנים הקרובות קדימה.
ככלל, עיקר המטופלות שמבצעות הדגשת שפתיים הן בגילאי 28-43, אך אין זה חריג לפגוש מטופלות צעירות יותר או מבוגרות יותר שעוברות את ההליך.

עיבוי שפתיים מול הדגשת שפתיים

חשוב להדגיש את ההבדל שבין פיגמנט לשפתיים, שהוא החדרה של צבע לשפתיים ללא שינוי מבני של הגודל או הצורה שלהן, לעומת עיבוי שפתיים, שהוא טיפול רפואי המבוצע ע״י פלסטיקאי מוסמך. במהלך טיפול לעיבוי שפתיים מבצעים עיבוי של אזורים ספציפיים בשפתיים, מוסיפים לנפח שלהן וכן ניתן לשנות את צורתן.

איך מבצעים הדגשת שפתיים

הדגשת שפתיים מתבססת על הטכנולוגיה והשיטה של קעקועים. הדגשה של השפתיים היא ענף בעץ האיפור הקבוע (מיקרופיגמנטציה), וכדי שהיא תישאר לאורך זמן יש להחדיר אותה מתחת לשכבת העור העליונה.

כמו בקעקועים, גם בהדגשת שפתיים יש שימוש במחט החודרת את שכבת העור העליונה, האפידרמיס, וכאשר היא חודרת את שכבת העור היא מחדירה צבע פיגמנט שנותר במקומו לשנים הקרובות.
בשונה מקעקוע, המחט אינה חודרת לעומק שכבות העור, אלא מבצעת פעולה שטחית יותר. הדבר מוביל לכך שהשפעת הפיגמנט מוחשית ובולטת יותר מקעקוע, ושההחלמה קלה יותר וכך גם הכאב.
ההעדפה היא לבצע בין שניים לשלושה טיפולים בהפרש של מספר שבועות וזאת כדי להגיע למצב שהפיגמנט שהוחדר לשפתיים נמצא באופן אחיד ומלא, ואין ״חורים״ בהם אין צבע או חריגות למיניהן. לא מומלץ לבצע את הטיפול במפגש אחד בלבד, שכן לאחר הטיפול תמיד יצוצו איזשהן אי סימטריות שיצריכו טיפול נוסף.

לכמה זמן מחזיק טיפול פיגמנט בשפתיים

כמו באיפור קבוע גם כאן, הפיגמנט בשפתיים מחזיק לתקופה של מספר שנים, בין שנתיים לשלוש, כאשר לרוב אין צורך לתחזק את התוצאה במשך השנים, אך כמובן שניתן לעשות זאת. לאחר שנתיים, וכתלות במאפיינים הפיזיים של השפתיים והעור שלך, הפיגמנט מתחיל לדהות בתהליך הדרגתי ולכן יעלה הצורך לחזור על הטיפול. היתרון הוא שלאחר שהפיגמנט דהה ניתן לבצע טיפול פידמנט בצבע אחר, או לחלופין פשוט לא לבצע טיפול ולשוב לצבע השפתיים המקוריות.

האם הטיפול לצבע שפתיים כואב

בכנות מלאה ועם יד על הלב ניתן לומר שטיפול להדגשת קו שפתיים, ובייחוד לשיפור צבע השפתיים הוא בין טיפולי האיפור הקבוע הכואבים ביותר. כמו שציינו מעלה, השפתיים הן איבר חישה רגיש מאוד ולכן הטיפול מורגש. חשוב לוודא שלפני הטיפול מורחים על השפתיים משחה או ג׳ל לאילחוש השפתיים וכך הכאב הופך להיות הרבה יותר נסבל, כאשר ישנן מטופלות שדיווחו שלא הרגישו בכלל את המחט. חשוב לוודא שהטיפול כולל שימוש בתכשיר אלחוש כדי להפחית את הכאב.

באילו פיגמנטים משתמשים

מאחר ולא מדובר בפרוצדורה רפואית, תחום הצבעים מעט פרוץ. ישנם צבעים רבים ממקורות שונים שלא ניתן לסמוך עליהם וקשה לדעת מה הם מכילים וכיצד הגוף יגיב אליהם. ישנם צבעים העלולים להתגבש בשפתיים ולהפוך לגושים, לחלופין ישנם צבעים שעלולים לדהות מהר מאוד מאחר והם אינם איכותיים מספיק.
כאשר את פונה לביצוע פיגמנטציה בשפתיים חשוב לוודא שהחומרים בהם משתמשים הם חומרים אורגניים וטבעיים בלבד, ושהם אינם מכילים מתכות או תחמוצות למיניהן. החוק מחייב להשתמש בפיגמנטים שקיבלו אישור של משרד הבריאות, או לכל הפחות של מנהל התרופות האמריקאי, הFDA.

האם אפשר להתאפר אחרי טיפול פיגמנטציה להדגשת שפתיים

שאלה שעולה הרבה היא האם אפשר יהיה להתאפר, לשים אודם לאחר טיפול להדגשת השפתיים. שאלה נוספת היא האם הפיגמנט ישנה את צבע האודם?

התשובה היא שניתן בהחלט להתאפר לאחר שעברת טיפול להדגשת שפתיים ושהפיגמנט אינו משנה את צבע האודם. מבנה האודמים האיכותיים הוא של מראה אטום, הכוונה היא שהוא מכסה את כל מה שתחתיו, ולכן לא משנה מה צבע השפתיים, צבע האודם לא ישתנה, כך שעדיין ניתן ליהנות מאיפור, גם עם שפתיים יפות שעברו הדגשה וצביעה.

איפור קבוע והלכות דתיות

איפור קבוע נמצא בתחום אפור מבחינת ההלכה הדתית. הוא כמו קעקוע במובן שמחדירים את הפיגמנט מתחת לעור, אך הוא אינו כמו קעקוע במובן שאינה מבוצעת פגיעה בגוף שמשנה אותו, שכן הצבע יורד לאחר תקופה מסויימת. לכן ישנם פוסקים אשר קובעים שמותר לבצע טיפולים של איפור קבוע בכלל והדגשת שפתיים בפרט וישנם פוסקים שקובעים שאסור. עיקר הפוסקים קובעים שיש להקל בנושא של איפור קבוע שכן ״הוא אינו קבוע כלכך אלא מיטשטש עם השנים, ולא נרשם עמוק בבשר האדם אלא רק בשכבות החיצוניות״.

הדגשת שפתיים - פיגמנטציה

מחירים לטיפול הדגשת שפתיים

טווח המחירים של פיגמנט להדגשת שפתיים נע בין 2,000 ש״ח ויכול להגיע עד 3,000 ש״ח. בקבלת הצעת מחיר חשוב לוודא האם הצעת המחיר היא לטיפול בודד, או לסדרה של טיפולים במהלכם מבצעים תיקונים ושיפורים, וכן, האם המחיר כולל את הפיגמנט. פעמים רבות מתקבלות הצעות מחיר נמוכות ואטרקטיביות, אך רק בבדיקה מעמיקה מעלים שהן כוללות רק טיפול אחד או שהן אינן כוללות את מחיר הפיגמנט.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
הצרת נרתיק

ניתוח הצרת נרתיק הצרת נרתיק הוא טיפול שהפופולריות שלו בארץ הולכת ועולה, אך מעטות הנשים שמדברות על כך. זהו טיפול שמצר את דפנות הנרתיק, משיב את התחושה באזור ומשפר את

לקריאה מפורטת »
תיקון ניתוח אף
תיקון ניתוח אף

תיקון ניתוח אף אחת הסכנות בפנייה למנתח אף לא מקצועי היא לעבור ניתוח אף ולא להיות מרוצה מהתוצאה. ניתוח אף שניוני, או תיקון ניתוח אף הוא ביצוע חוזר של ניתוח

לקריאה מפורטת »
הגדלת חזה בשומן עצמי

הגדלת חזה בשומן עצמי הגדלת חזה בשומן עצמי הוא טיפול חדשני להגדלת החזה ללא צורך בחיתוך השד, החדרת שתל, תפירה וצלקות. מדובר בהזרקה של שומן לחזה שמקורו בגופה של המטופלת

לקריאה מפורטת »
עיצוב חזה גברי
הגדלת חזה גברי

עיצוב והגדלת חזה לגברים אמרו לך שלעצב שרירי חזה אפשר רק בחדר כושר? אז אמרו. היום יש אופציות רבות לעיצוב חזה גברי ולא כולן עוברות בחדר הכושר.כתבנו בשבילך מאמר מפורט

לקריאה מפורטת »
הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים עפעפיים נפולות משפיעות על מראה הפנים, אך גם על הראייה ועל איכות החיים. הרמת עפעפיים מסירה עור עודף, מותחת את העפעף וכך משפיעה על המראה ועל הראייה.

לקריאה מפורטת »
תיקון מחיצת אף

תיקון מחיצת אף תיקון מחיצת אף הוא ניתוח שמשפר את האף מבחינה אסתטית ומבנית ומשנה חיים למטופלים רבים. כתבנו בשבילך מאמר מפורט שמסביר על הסכנות והבעיות של מחיצת אף מעוותת,

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
איפור קבוע - מיקרופיגמנטציה
איפור קבוע

מיקרופיגמנטציה, המוכר בשם איפור קבוע, הוא טיפול אסתטי שמבוצע לרוב בפנים ותפקידו להדגיש את תווי הפנים.בעבר התחום נקרא איפור קבוע, אך השם השתמה בשנים האחרונות

להמשך קריאה »
המסת שומן
המסת שומן

לא רבים יודעים, אך רקמת השומן של הגוף שלנו מתפתחת עד גיל 20 בערך, ומגיל זה והלאה היא רק משנה את נפחה.כמות תאי השומן בגוף

להמשך קריאה »
ניתוח לתיקון פזילה
ניתוח לתיקון פזילה

פזילה מופיעה אצל 2%-4% מהתינוקות הנולדים ולרוב היא עוברת עד גיל 8 שבועות. במידה והפזילה נותרת לאחר גיל 8 שבועות יש צורך לפנות לרופא עיניים,

להמשך קריאה »
ניתוחים אסתטיים לגיל הזהב
ניתוחים אסתטיים לגיל הזהב

בעקבות העלייה בתוחלת החיים ובאיכות החיים אנו רואים יותר ויותר גברים ובעיקר נשים בגיל הזהב הפונים ופונות לטיפולים וניתוחים אסתטיים לצורך שיפור המראה והתחושה. בניגוד

להמשך קריאה »
לכסון עיניים
ניתוח לכסון עיניים

העיניים שלנו מביעות הרבה, והן חלק עיקרי ברושם הראשוני שלנו ובתקשורת הלא-ורבלית, זו שאומרת דברים מבלי שנאמר אותם.לא סתם קיימים ניתוחים רבים המטפלים בתחום העיניים

להמשך קריאה »
סבסוד ניתוחים אסתטיים
סבסוד ניתוחים אסתטיים

תחום הניתוחים והטיפולים האסתטיים התרחב מאוד בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בפרט. התרחבות התחום באה לידי ביטוי במספר מישורים, החל מסוגי הטיפולים שניתן לבצע, השיטות

להמשך קריאה »
החלמה מהגדלת חזה
החלמה מהגדלת חזה

ניתוח להגדלת החזה הוא אחד הניתוחים הפופולריים בארץ ובעולם. מדובר באחד הניתוחים האסתטיים הראשונים שבוצעו, כאשר הגדלת החזה הראשונה בוצעה בשנת 1890(!). מאחר והחזה הוא

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email