סבסוד ניתוחים אסתטיים

הנושאים במאמר

תחום הניתוחים והטיפולים האסתטיים התרחב מאוד בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בפרט.

התרחבות התחום באה לידי ביטוי במספר מישורים, החל מסוגי הטיפולים שניתן לבצע, השיטות השונות המבוצעות ע״י מנתחים בישראל, כמות המנתחים האסתטיים, התרחבות כמות המטופלות והמטופלים שפונות ופונים לטיפולים אלו וכן מבחינת ההכרה של קופות החולים בצורך לעבור ניתוחים אסתטיים.

סוגי הטיפולים שניתן לבצע

בעבר היו מבוצעים בארץ בעיקר שני טיפולים אסתטיים – ניתוחי אף והגדלות חזה בעזרת שתלים. כיום תחום הניתוחים האסתטיים התרחב כלכך עד שניתן לטפל בכל אזור בגוף ולהגיע לתוצאות מעולות ומפתיעות מאוד. ניתוחים כמו מתיחת בטן, מתיחת פנים, מתיחת ירכיים הם כבר רווחת הכלל וניתוחים כמו הגדלת/הרמת ישבן, עיצוב שפתי הפות, הצרת נרתיק הולכים ונהיים פופולריים וצוברים תאוצה.

ההבנה היום היא שאין צורך לחיות עם חלקים בגוף שאיננו מרוצות מהם. בדיוק כמו שאנו נעשה דיאטה ופעילות גופנית כדי לשפר את המראה שלנו, כך גם נפנה לטיפולים אסתטיים כדי לשפר את המראה.

בעולם בו המראה ודימוי הגוף הוא חלק בלתי נפרד ממי שאנחנו בעיני עצמנו ובעיני אחרים, זה רק לגיטימי שנבצע טיפולים שונים כדי לשפר את המראה.

איכות המנתחים בישראל

איכות המנתחים והטכניקות בישראל עלתה מאוד בשנים האחרונות. מנתחים רבים עושים השתלמויות והתמחויות בארה״ב ובאירופה, פונים לרופאים מובילים בעולם כדי ללמוד מהם ומפתחים בעצמם טכניקות חדשות כדי לשפר את תוצאת הטיפול ואת איכותו.

כמובן שישנם בארץ רופאים שעדיין עובדים בטכניקות ישנות אותן למדו מזמן, אך אין הדבר אומר שהתוצאה לא תהיה טובה. גם מנתחים שעובדים בטכניקות ישנות למדו לשכלל את השיטות שלהם והם מביאים לתוצאות מעולות.

התייחסות קופות החולים לניתוחים אסתטיים

בדיוק כמו עם הרפואה המשלימה (דיקור סיני, שיאצו וכו׳), כך גם בתחומי האסתטיקה. קופות החולים הבינו בשנים האחרונות שההגדרה שלהן לרפואה צריכה להתרחב לתחומים נוספים ולכן הן מציעות היום סבסוד לתחומי רפואה נוספים שאינם ״רפואיים״ גרידא.

כיום ניתן לבצע ניתוחים אסתטיים בסבסוד של קופות החולים ברמות השתתפות של עד 70%(!).

לא כל הטיפולים והניתוחים מסובסדים ע״י קופות החולים, אך הרשימה אינה דלה והיא הולכת ומתרחבת.

הזרקות למיניהן כמו הזרקת בוטוקס לאזורים שונים, או הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים לא תהיה מכוסה ע״י קופת החולים, אך הגדלת חזה, הקטנת חזה, ניתוח אך וכו׳ מכוסות ע״י קופות החולים ויצריכו השתתפות עצמית בלבד.

ניתוח פלסטי דרך קופת חולים

ניתוחים פלסטיים דרך קופת חולים ניתן לביצוע כמעט בכל קופות החולים. ברוב הקופות ישנה רשימה של מנתחים אסתטיים איתם עובדת קופת החולים, ותיאלצו לבחור מנתח מתוך רשימה זו. לרוב יבוצע הטיפול במרפאתו של הרופא המנתח, אך לעיתים ניתוח אסתטי דרך הקופת חולים יבוצע בבית חולים של הקופה או לחלופין בבית חולים הנמצא בהסדר עם הקופה.

באם תרצו לבצע ניתוח אסתטי דרך רופא אחר שאינו נמצא בהסדר עם הקופה או בבית חולים אחר תיאלצו לפנות לרופא באופן פרטי ולא דרך קופת החולים.

סבסוד ניתוחים אסתטיים

ניתוח אסתטי דרך קופת חולים כללית

קופת חולים כללית היא הקופה הגדולה בארץ וככזו היא מציעה סבסוד אטרקטיבי של עד 70% ממחיר הניתוח.

הסבסוד של קופת חולים כללית ניתן ללקוחות מושלם פלטינום בלבד, שזה הביטוח הרחב ביותר של כללית.
בין הטיפולים השונים תוכלו למצוא: 

המחירים של כללית משתנים בין הטיפולים השונים, אך מבדיקה שערכנו מדובר במחירים אטרקטיביים שיכולים לחסוך אלפי שקלים ויכולים להגיע עד עשרת אלפים שקלים.

לאתר הניתוחים האסתטיים של כללית

ניתוח אסתטי דרך קופת חולים מכבי

כמו בכללית, גם במכבי, הזכאות לסבסוד ניתוח אסתטי מוענקת אך ורק למבוטחים בביטוח הרחב ביותר והוא ״מכבי שלי״. מבוטחי מכבי זהב או מכבי כסף אינם זכאים לסבסוד.

ההשתתפות של מכבי חלה על מספר טיפולים נבחרים והם:

מדובר כמובן במגוון רחב מאוד של טיפולים, ואלו הם עיקר הטיפולים האסתטיים המבוקשים בישראל ולכן נוגעים למטופלות ומטופלים רבים של ״מכבי שלי״.

נציג כדוגמא את שני הניתוחים האסתטיים הפופולריים בישראל – הגדלת חזה וניתוח אף.

במידה ותבחרו לבצע הגדלת חזה דרך קופת חולים מכבי תיאלצו לשלם השתתפות עצמית שנעה בין 12,240 ש״ח ומגיעה עד 13,600 ש״ח.

במידה ותבחרו לבצע ניתוח אף דרך קופת חולים מכבי ההשתתפות העצמית תהיה בין 8,033 ש״ח ל10,625 ש״ח.

המחירים משתנים לפי הרופא בו תבחרו כאשר רופאים מסויימים יעלו יותר מאחרים. בכל מקרה מדובר בחיסכון של אלפי שקלים שעשוי להיות משמעותי מאוד לחלק לא קטן מהמטופלות והמטופלים.

לאתר הניתוחים האסתטיים של מכבי

ניתוח אסתטי דרך קופת חולים מאוחדת

קופת חולים מאוחדת מעניקה מגוון טיפולים מצומצם מאוד. הסבסוד מוענק למבוטחי ״מאוחדת שיא״ והוא כולל שלושה טיפולים בלבד:

  • מתיחת עפעפיים עליונים או תחתונים
  • מתיחת עפעפיים עליונים ותחתונים
  • מתיחת פנים

מתיחת עפעפיים עליונים ותחתונים תדרוש השתתפות עצמית של 10,195 ש״ח ומתיחת פנים תדרוש השתתפות עצמית של 17,699 ש״ח.

גם כאן מדובר בחיסכון משמעותי של כמה אלפי שקלים, אך כפי שניתן לראות מדובר במספר מצומצם מאוד של טיפולים.

לאתר הניתוחים האסתטיים של מאוחדת

ניתוח אסתטי דרך קופת חולים לאומית

כיום קופת חולים לאומית לא מציעה סבסוד לניתוחים אסתטיים, אלא אך ורק לניתוחים אסתטיים המוגדרים גם כניתוחים רפואיים או ניתוחים משפרי איכות חיים.

בין הניתוחים המסובסדים ע״י קופת חולים לאומית תוכלו למצוא:

  • הקטנת חזה לגבר, גניקומסטיה
  • הקטנת חזה
  • שחזור שד לאחר כריתה

המחירים של ההשתתפות העצמית משתנים בין מטופלים, אך הם מסובסדים לכל מבוטחי השב״ן (ביטוח רפואי משלים) ללא הבחנה בין סוגי הביטוח השונים.

לאתר הניתוחים האסתטיים של לאומית

איך זה עובד

בכל הקופות הסבסוד ניתן אך ורק לניתוח אסתטי המבוצע אצל מנתח העובד עם אותה קופה, ולא פשוט ניתן לניתוח אסתטי. רשימת הרופאים נמצאת באתר הקופה וניתן לבחור רופא מתוך הרשימה, לקבוע אצלו תור ופשוט להגיע לפגישת ייעוץ. מומלץ לפני פגישת הייעוץ להודיע שהגעת דרך קופת החולים ולוודא שהרופא עדיין עובד עם הקופה ושלא חל שינוי כלשהו בהסדר של הרופא עם הקופה שאינו מעודכן באתר.

קופת חולים כללית תציע לעבור ניתוח אסתטי דרך ״כללית אסתטיקה״, כאשר במקרה זה צפוי שתשלמו פחות מאשר אצל רופא עם הסדר, אך מנגד, סביר שלא תוכלו לבחור את הרופא והמנתח. זה דורש רמה מסויימת של ביטחון מאחר והמלצות על רופאים הן נושא חשוב מאוד לפני ביצוע ניתוח אסתטי.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
ניתוח לעיצוב טבור

ניתוח לעיצוב טבור לעיתים ניתוח לעיצוב טבור הוא כל מה שצריך כדי שהבטן תהיה מתוחה ויפה. עיצוב טבור הוא טיפול שבעבר היה מבוצע רק במסגרת מתיחת בטן, אך כיום ניתן

לקריאה מפורטת »
ניתוח הצרת נחיריים
ניתוח הצרת נחיריים

ניתוח להצרת נחיריים יש כל מיני ניתוחים שמשנים ומשפרים את מראה האף – ניתוח להצרת נחיריים הוא אחד מהם. מדובר בניתוח פשוט במהלכו מקטינים את גודל הנחיריים ומקנים לאף מראה

לקריאה מפורטת »
עיצוב עצמות לחיים

עיצוב עצמות לחיים עיצוב עצמות לחיים, הרמת עצמות לחיים, מתיחת לחיים. יש שמות רבים לטיפול האסתטי שמשנה את מראה הלחיים, מרים אותן ותורם למראה צעיר, מתוח ואלגנטי. עיצוב לחיים מבוצע

לקריאה מפורטת »
עיצוב חזה גברי
הגדלת חזה גברי

עיצוב והגדלת חזה לגברים אמרו לך שלעצב שרירי חזה אפשר רק בחדר כושר? אז אמרו. היום יש אופציות רבות לעיצוב חזה גברי ולא כולן עוברות בחדר הכושר.כתבנו בשבילך מאמר מפורט

לקריאה מפורטת »
מתיחת ירכיים

מתיחת ירכיים מתיחת ירכיים הוא טיפול שמחזיר את המראה היפה, המתוח והצר לירכיים ולוקח את הרגליים עשורים אחורה. לעיתים מפתיע לגלות שגם ירכיים גדולות בעלות עודפי עור ושומן יכולות להפוך

לקריאה מפורטת »
הצרת נרתיק

ניתוח הצרת נרתיק הצרת נרתיק הוא טיפול שהפופולריות שלו בארץ הולכת ועולה, אך מעטות הנשים שמדברות על כך. זהו טיפול שמצר את דפנות הנרתיק, משיב את התחושה באזור ומשפר את

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
תיקון צלקות
תיקון צלקות

אנו נוטים לחשוב שרקמה צלקתית מופיעה רק בשכבות העור העליונות, אלו שניתן לראות, אך האמת היא שרקמה צלקתית מופיעה בכל רקמות הגוף לאחר שקרתה טראומה

להמשך קריאה »
השתלת עור
ניתוח השתלת עור

מקרים רבים לאחר תאונות או מקרי כווייה עולה הצורך לבצע ניתוח השתלת עור. השתלת עור הוא ניתוח אסתטי ורפואי הבא לשחזר את העור במקום אחד

להמשך קריאה »
עודפי עור
עודפי עור ואיך נפטרים מהם

העור שלנו מורכב משלוש שכבות עיקריות הנקראות אפידרמיס (השכבה העליונה), דרמיס (השכבה האמצעית) והיפודרמיס (השכבה העמוקה). תפקידו של העור הוא להגן על הגוף מפני זיהומים

להמשך קריאה »
לכסון עיניים
ניתוח לכסון עיניים

העיניים שלנו מביעות הרבה, והן חלק עיקרי ברושם הראשוני שלנו ובתקשורת הלא-ורבלית, זו שאומרת דברים מבלי שנאמר אותם.לא סתם קיימים ניתוחים רבים המטפלים בתחום העיניים

להמשך קריאה »
הזרקת שומן עצמי
הזרקת שומן

הזרקת שומן היא טכניקה יחסית ותיקה בתחום המילויים, אך כיום שומעים עליה יותר ויותר.הזרקת השומן מתבצעת ע״י שומן עצמי של המטופל או המטופלת והיא הדיבור

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email