הרדמה מקומית לקראת ניתוח אסתטי

הנושאים במאמר

כתבנו כאן על הרדמה כללית (מלאה) לפני ניתוח אסתטי, אך לעיתים אין צורך לבצע הרדמה כללית, אלא רק הרדמה מקומית.

הרדמה מקומית היא הליך שבו בעזרת חומרים נרקוטיים למיניהם משביתים את תחושת העצבים באזור מסויים בגוף ולמעשה מונעים מהעצבים הללו להעביר תחושה למוח, כך נמנעת תחושת הכאב במהלך הניתוח.
הפעולות הנפוצות ביותר בהן מבצעים הרדמה מקומית הם טיפולי שיניים, אך כמובן שגם ניתוחים אסתטיים שונים מבוצעים בהרדמה מקומית.

הרדמה מקומית בניתוח אסתטי

הרדמה מקומית היא הרדמה במהלכה מורדם רק אזור ספציפי בגוף, והוא אזור הטיפול. פעמים רבות אין צורך להרדים את כל הגוף ולהביא את המטופלת או המטופל למצב של אובדן הכרה רק כדי לבצע הליך נקודתי ומהיר.
הרדמה מקומית מותירה את המטופלת בהכרה מלאה והיא יכולה לתקשר עם הרופא, לחוש לחץ באזור הטיפול, אך היא אינה מסוגלת לחוש כאב כלל.

היתרון של הרדמה מקומית

להרדמה מקומית יתרונות רבים על פני הרדמה כללית. בראש ובראשונה היא העובדה שהגוף אינו נכנס למצב של שיתוק וחוסר הכרה. מלבד זאת, בהרדמה מקומית אין צורך לבצע הכנה של 8-12 שעות לפני הכוללת צום מלא, וכן, ההתאוששות מהרדמה מקומית אינה משמעותית כמו התאוששות מהרדמה מלאה.
בנוסף את ההרדמה המקומית מבצע הרופא המנתח ולא רופא מרדים (פרט למקרים מסויימים), דבר שמקצר את משך הניתוח, מוריד בעלותו ומייתר את הצורך בפגישה עם רופא מרדים בנוסף לפגישה עם הרופא המטפל.

איך מבצעים הרדמה מקומית

הרדמה מקומית מבוצעת ע״י הזרקה של חומר מאלחש לאזור הטיפול, ולחלופין ניתן לבצע גם טפטוף של חומר מאלחש או מריחה של ג׳ל/קרם מאלחש. הרופא המטפל הוא שיחליט באיזה חומר להשתמש ואיך לשים אותו באזור הטיפול. החומרי המרדימים פועלים באופן כמעט מיידי, ובתוך דקות ספורות, לאחר בדיקת תחושה של הרופא, ניתן יהיה להתחיל בטיפול או בניתוח האסתטי.

הרדמה מקומית
הרדמה מקומית לפני ניתוח אסתטי

באילו חומרים משתמשים לצורך הרדמה מקומית

כל חומרי ההרדמה המקומית מכילים מורפינים או אופיאטים. חומרים אלו מאפשרים את ״ניתוק״ העצבים באזור ומונעים מהם לשלוח אותות חשמליים למוח שיעידו שיש כאב באזור. הניתוק של העצבים הוא זמני כמובן, ולרוב אורך בין שעה לשעתיים. זוהי סיבה נוספת לכך שמשתמשים בהרדמה מקומית להליכים קצרים בלבד, ולא משתמשים בה לניתוחים ארוכים או נרחבים.

אחד החומרים הנפוצים המשמשים לאלחוש מקומי עשוי להפתיע והוא קוקאין. לקוקאין תכונה ״מרדימה״ שמונעת הגעת תחושה מהאזור למוח ומשתמשים בו לצרכי אלחוש מקומי.

התאוששות מהרדמה מקומית

בניגוד להרדמה כללית, ההתאוששות מהרדמה מקומית פשוטה מאוד ואינה שונה בהרבה מהתאוששות מהרדמה מקומית לאחר טיפול שיניים. תוך שעות ספורות ולעיתים אף פחות, תוכלו לשוב ולחוש את האזור המטופל וכן אין צורך להישאר להשגחה ארוכה, ניתן להשתחרר מיד הביתה וכן לבצע פעולות שדורשות שיקול דעת (כמו נהיגה, חזרה לעבודה וכו׳).

תופעות לוואי של הרדמה מקומית

תופעות לוואי בהרדמה מקומית נדירות וחריגות, אך הן קיימות, וחשוב להכיר אותן למקרה שהן יופיעו אצלך לאחר טיפול אסתטי.
קלקול קיבה, הקאות, חולשה, עייפות וראייה מטושטשת הם חלק מתופעות הלוואי שתועדו לאחר הרדמה מקומית, כמו כן הפרעות נשימה והפרעות בקצב הלב.
*בכל מקרה של תופעת לוואי יש צורך ליצור קשר עם המרפאה ועם הרופא המטפל.

אילו ניתוחים אסתטיים עוברים בהרדמה מקומית

הניתוחים האסתטיים הנפוצים ביותר בהם מבצעים הרדמה מקומית הם:

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
פילינג עמוק והצערת פנים

פילינג להצערת הפנים לא הרבה מכירים את התוצאות המדהימות שפילינג יכול לספק. פילינג כימי או פילינג עמוק הוא פרוצדורה רפואית שמביאה להצערת פנים, העלמה של כתמי גיל, קמטים ואפילו צלקות.

לקריאה מפורטת »
הרמת גבות

כל השיטות להרמת גבות הרמת גבות הוא טיפול אסתטי שמשנה את מראה הפנים. העיניים הן חלון לאישיות שלנו והרמת גבות פותחת את החלון הזה ונותנת לפנים ולעיניים מראה חיוני וצעיר.

לקריאה מפורטת »
הגדלת חזה בשומן עצמי

הגדלת חזה בשומן עצמי הגדלת חזה בשומן עצמי הוא טיפול חדשני להגדלת החזה ללא צורך בחיתוך השד, החדרת שתל, תפירה וצלקות. מדובר בהזרקה של שומן לחזה שמקורו בגופה של המטופלת

לקריאה מפורטת »
הצערת כפות ידיים

הצערת כפות ידיים לא רבים מודעים לכך – ניתן להצעיר את העור של כפות הידיים כך שהוא לא יראה שקוף ודק ויחשוף את הורידים והעצמות שתחתיו. הצערת כפות ידיים הוא

לקריאה מפורטת »
הזרקת שומן עצמי לפנים

הזרקת שומן עצמי לפנים שומן שמצטבר באזורים לא רצויים בגוף יכול לשמש כחומר מילוי מדהים וטבעי שמעלים קמטים, מחליק את עור הפנים ונשאר שם לנצח בלי הצורך לבצע מילוי חוזר

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
ניתוח לתיקון פזילה
ניתוח לתיקון פזילה

פזילה מופיעה אצל 2%-4% מהתינוקות הנולדים ולרוב היא עוברת עד גיל 8 שבועות. במידה והפזילה נותרת לאחר גיל 8 שבועות יש צורך לפנות לרופא עיניים,

להמשך קריאה »
עודפי עור
עודפי עור ואיך נפטרים מהם

העור שלנו מורכב משלוש שכבות עיקריות הנקראות אפידרמיס (השכבה העליונה), דרמיס (השכבה האמצעית) והיפודרמיס (השכבה העמוקה). תפקידו של העור הוא להגן על הגוף מפני זיהומים

להמשך קריאה »
הגדלת חזה טבעית
הגדלת חזה טבעית

גודל ומראה החזה מעסיק נשים רבות. הדימוי העצמי מעסיק אותנו בסיטואציות רבות ואנו עובדות קשה מאוד כדי להיות מרוצות מהמראה שלנו. החזה הוא חלק אינטגרלי

להמשך קריאה »
שתלים לחזה
הכל על סוגי שתלים לחזה

כשחושבים על הגדלת חזה באמצעות שתל, חשוב לדעת שיש כמה סוגים של שתלים בעלי שתי צורות עיקריות.אמנם במהלך ההיסטוריה של הגדלת חזה משתמשים בשתלים כבר

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email