ליפוליזיס – המסת שומן בזריקה

הנושאים במאמר

ליפוליזיס היא פעולה להמסת שומן, ובייחוד המסת שומן באמצעות זריקה.

ישנן דרכים רבות למוסס שומן בגוף – המסת שומן בלייזר, בודי טייט – המסת בגלי רדיו, באולטראסאונד ועוד.

השיטה להמסת שומן באמצעות זריקה היא שיטה מהירה ויעילה אשר מבוצעת ברחבי העולם כבר יותר מ-40 שנה ולרוב אינה כוללת תופעות לוואי קשות או סכנות כלשהן.

למי מתאים ליפוליזיס – המסת שומן בזריקה

המסת שומן בזריקה מתאימה למטופלות ומטופלים בעלי משקל גוף קבוע, אשר אינם מצליחים להיפטר ממצבורי שומן עיקש באזורים מסויימים בגוף. ליפוליזיס לא נועד להרזייה, אלא נועד למוסס שומן באזורים ספציפיים של הגוף.
ליפוליזיס לא נועד לנשים בהריון או לנשים מניקות, והן יאלצו להמתין לתום ההריון וההנקה כדי לעבור את הטיפול.

אילו אזורים בגוף מתאימים להמסת שומן בזריקה

באזורי הפנים מבצעים ליפוליזיס בסנטר (סנטר כפול), בקו הלסת, בשקיות שמתחת לעיניים שפעמים רבות צוברות שומן ממנו קשה להיפטר וכן בעורף.

בשאר אזורי הגוף ניתן לבצע ליפוליזיס בירכיים, במתניים, בבטן התחתונה, בקו החזייה וכן בזרוע האחורית.

המסת שומן בזריקה אזורים
המסת שומן בזריקה – אזורים

כיצד מבוצע טיפול להמסת שומן בזריקה

ליפוליזיס בזריקה מבוצע ע״י הזרקה של חומר ממס שומן לשכבה התת עורית. הזריקה מיועדת להצטברויות שומן שאינן עמוקות אשר מהן קשה להיפטר.
החומר המוזרק נקרא פוספטידיל-כולין והוא חומר שקיים בגוף שלנו באופן טבעי. תפקידו של חומר זה בגוף הוא לפרק שומנים במערכת העיכול, והוא נמצא בשימוש רפואי שנים רבות לפני שנכנס לשימוש רפואי-אסתטי.

תחילה השתמשו בחומר זה בהזרקה ישירה לוריד כדי למוסס שומנים בדם והחל משנת 2000 משתמשים בחומר זה להמסת מצבורי שומן תת עוריים ולצרכים אסתטיים.
החומר מופק מצמח הסויה ונחשב לבטוח לשימוש.
לאחר הזרקת החומר הוא ממוסס את ממברנת התא ומוביל להרס של תאי השומן. תאי השומן שנהרסו מפונים ע״י הגוף למערכות הגוף השונות ולאחר מכן הם יוצאים מהגוף דרך מערכת השתן.

מי רשאי לבצע זריקת ליפוליזיס להמסת שומן

המסת שומן בזריקה היא טיפול רפואי לכל דבר ולכן היחידים שמורשים לבצע את הטיפול הם רופאים מוסמכים, עם עדיפות לרופאים מתחום הרפואה האסתטית.
התרכובת להמסת השומן נרקחת ע״י רוקח לפי דרישותיו של הרופא ולכן ישנה חשיבות שהרופא ייבחן אותך ואת האזורים מהם יש צורך להמס שומן טרם הזרקת החומר הממס.
להזרקת החומר יש פרוטוקול מפורט הקובע שיש להזריק את החומר הממס בזווית של 90 מעלות, לעומק של 6-12 מ״מ ובכמות של 0.2-0.4 מ״ל. את ההזרקות ניתן לבצע במרחקים של 1.5 ס״מ וכך להגיע לכל אזור מצבור השומן.

כמה טיפולים נדרשים להמסת שומן

כמות הטיפולים משתנה בין מטופלת אחת לשנייה מאחר וגופנו מגיב באופן שונה. ככלל, ההמלצה היא לעבור בין 3 ל 6 טיפולים במרחק של מספר שבועות בין טיפול לטיפול.

הטיפולים עצמם אינם כואבים והם אורכים כמה דקות בלבד.

תופעות לוואי

מתוך עדויות שאספנו נראה שתופעות הלוואי העיקריות הן אודם באזור ההזרקה, נפיחות, שטפי דם ותחושת צריבה, ואלו חולפים לאחר מספר ימים עד מספר שבועות.
נראה שממפגש למפגש התגובה לטיפול הופכת להיות קלה יותר והמפגש הראשון הוא העיקרי שבו תחושו את תופעות הלוואי.
בנוסף, לאחר הטיפול סביר שתיאלצו לתת הרבה שתן מאחר ותאי השומן שהתפרקו יוצאים מהגוף באופן זה. לכן, מומלץ להרבות בשתייה כשבוע לאחר הטיפול כדי להמנע ממצב של התייבשות.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
הרמת גבות

כל השיטות להרמת גבות הרמת גבות הוא טיפול אסתטי שמשנה את מראה הפנים. העיניים הן חלון לאישיות שלנו והרמת גבות פותחת את החלון הזה ונותנת לפנים ולעיניים מראה חיוני וצעיר.

לקריאה מפורטת »
עיצוב סנטר

עיצוב סנטר הסנטר הוא איבר שלא מקבל הרבה תשומת לב, אך הוא משפיע משמעותית על צורת הפנים. עיצוב סנטר בשתל, או לחלופין הקטנת הסנטר, הן פרוצדורות אסתטיות שמשנות את מראה

לקריאה מפורטת »
השתלת שיער

השתלת שיער התקרחות היא בעיה נפוצה בישראל והיא משפיעה על גברים רבים בגילאי 30-45. כיום ניתן לבצע השתלת שיער באופן שנראה טבעי לחלוטין, ללא צלקות ועם שיער שגדל ושניתן לספר,

לקריאה מפורטת »
עיצוב עצמות לחיים

עיצוב עצמות לחיים עיצוב עצמות לחיים, הרמת עצמות לחיים, מתיחת לחיים. יש שמות רבים לטיפול האסתטי שמשנה את מראה הלחיים, מרים אותן ותורם למראה צעיר, מתוח ואלגנטי. עיצוב לחיים מבוצע

לקריאה מפורטת »
עיצוב בטן לגברים
עיצוב קוביות בבטן

עיצוב בטן לגברים ולנשים אין דבר יותר יפה ומושך מבטן מעוצבת. גברים ונשים עובדים קשה מאוד כדי להגיע למצב של בטן שרירית, אך מעט יודעים שמלבד אימונים דרושה תזונה ספציפית,

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
החלמה מהגדלת חזה
החלמה מהגדלת חזה

ניתוח להגדלת החזה הוא אחד הניתוחים הפופולריים בארץ ובעולם. מדובר באחד הניתוחים האסתטיים הראשונים שבוצעו, כאשר הגדלת החזה הראשונה בוצעה בשנת 1890(!). מאחר והחזה הוא

להמשך קריאה »
ניתוח לתיקון פזילה
ניתוח לתיקון פזילה

פזילה מופיעה אצל 2%-4% מהתינוקות הנולדים ולרוב היא עוברת עד גיל 8 שבועות. במידה והפזילה נותרת לאחר גיל 8 שבועות יש צורך לפנות לרופא עיניים,

להמשך קריאה »
איפור קבוע - מיקרופיגמנטציה
איפור קבוע

מיקרופיגמנטציה, המוכר בשם איפור קבוע, הוא טיפול אסתטי שמבוצע לרוב בפנים ותפקידו להדגיש את תווי הפנים.בעבר התחום נקרא איפור קבוע, אך השם השתמה בשנים האחרונות

להמשך קריאה »
היפרדות בטנית
היפרדות בטנית

היפרדות בטנית היא תופעה שמרחשת באופן טבעי אצל נשים בהיריון וברוב המקרים התופעה הזו מסתדרת מעצמה. במקרים מסויימים (ולא מעטים בכלל) ההיפרדות הבטנית אינה מסתדרת

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email