ליפוליזיס – המסת שומן בזריקה

הנושאים במאמר

ליפוליזיס היא פעולה להמסת שומן, ובייחוד המסת שומן באמצעות זריקה.

ישנן דרכים רבות למוסס שומן בגוף – המסת שומן בלייזר, בודי טייט – המסת בגלי רדיו, באולטראסאונד ועוד.

השיטה להמסת שומן באמצעות זריקה היא שיטה מהירה ויעילה אשר מבוצעת ברחבי העולם כבר יותר מ-40 שנה ולרוב אינה כוללת תופעות לוואי קשות או סכנות כלשהן.

למי מתאים ליפוליזיס – המסת שומן בזריקה

המסת שומן בזריקה מתאימה למטופלות ומטופלים בעלי משקל גוף קבוע, אשר אינם מצליחים להיפטר ממצבורי שומן עיקש באזורים מסויימים בגוף. ליפוליזיס לא נועד להרזייה, אלא נועד למוסס שומן באזורים ספציפיים של הגוף.
ליפוליזיס לא נועד לנשים בהריון או לנשים מניקות, והן יאלצו להמתין לתום ההריון וההנקה כדי לעבור את הטיפול.

אילו אזורים בגוף מתאימים להמסת שומן בזריקה

באזורי הפנים מבצעים ליפוליזיס בסנטר (סנטר כפול), בקו הלסת, בשקיות שמתחת לעיניים שפעמים רבות צוברות שומן ממנו קשה להיפטר וכן בעורף.

בשאר אזורי הגוף ניתן לבצע ליפוליזיס בירכיים, במתניים, בבטן התחתונה, בקו החזייה וכן בזרוע האחורית.

המסת שומן בזריקה אזורים
המסת שומן בזריקה – אזורים

כיצד מבוצע טיפול להמסת שומן בזריקה

ליפוליזיס בזריקה מבוצע ע״י הזרקה של חומר ממס שומן לשכבה התת עורית. הזריקה מיועדת להצטברויות שומן שאינן עמוקות אשר מהן קשה להיפטר.
החומר המוזרק נקרא פוספטידיל-כולין והוא חומר שקיים בגוף שלנו באופן טבעי. תפקידו של חומר זה בגוף הוא לפרק שומנים במערכת העיכול, והוא נמצא בשימוש רפואי שנים רבות לפני שנכנס לשימוש רפואי-אסתטי.

תחילה השתמשו בחומר זה בהזרקה ישירה לוריד כדי למוסס שומנים בדם והחל משנת 2000 משתמשים בחומר זה להמסת מצבורי שומן תת עוריים ולצרכים אסתטיים.
החומר מופק מצמח הסויה ונחשב לבטוח לשימוש.
לאחר הזרקת החומר הוא ממוסס את ממברנת התא ומוביל להרס של תאי השומן. תאי השומן שנהרסו מפונים ע״י הגוף למערכות הגוף השונות ולאחר מכן הם יוצאים מהגוף דרך מערכת השתן.

מי רשאי לבצע זריקת ליפוליזיס להמסת שומן

המסת שומן בזריקה היא טיפול רפואי לכל דבר ולכן היחידים שמורשים לבצע את הטיפול הם רופאים מוסמכים, עם עדיפות לרופאים מתחום הרפואה האסתטית.
התרכובת להמסת השומן נרקחת ע״י רוקח לפי דרישותיו של הרופא ולכן ישנה חשיבות שהרופא ייבחן אותך ואת האזורים מהם יש צורך להמס שומן טרם הזרקת החומר הממס.
להזרקת החומר יש פרוטוקול מפורט הקובע שיש להזריק את החומר הממס בזווית של 90 מעלות, לעומק של 6-12 מ״מ ובכמות של 0.2-0.4 מ״ל. את ההזרקות ניתן לבצע במרחקים של 1.5 ס״מ וכך להגיע לכל אזור מצבור השומן.

כמה טיפולים נדרשים להמסת שומן

כמות הטיפולים משתנה בין מטופלת אחת לשנייה מאחר וגופנו מגיב באופן שונה. ככלל, ההמלצה היא לעבור בין 3 ל 6 טיפולים במרחק של מספר שבועות בין טיפול לטיפול.

הטיפולים עצמם אינם כואבים והם אורכים כמה דקות בלבד.

תופעות לוואי

מתוך עדויות שאספנו נראה שתופעות הלוואי העיקריות הן אודם באזור ההזרקה, נפיחות, שטפי דם ותחושת צריבה, ואלו חולפים לאחר מספר ימים עד מספר שבועות.
נראה שממפגש למפגש התגובה לטיפול הופכת להיות קלה יותר והמפגש הראשון הוא העיקרי שבו תחושו את תופעות הלוואי.
בנוסף, לאחר הטיפול סביר שתיאלצו לתת הרבה שתן מאחר ותאי השומן שהתפרקו יוצאים מהגוף באופן זה. לכן, מומלץ להרבות בשתייה כשבוע לאחר הטיפול כדי להמנע ממצב של התייבשות.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
טיפולים אסתטיים לגברים

כל הטיפולים האסתטיים לגברים מי שחשב שניתוחים וטיפולים אסתטיים הם רק לנשים טועה ובגדול. כיום מספר הגברים שמשפרים את המראה בקליניקה הולך ועולה ובטיפולים מסויימים מספר הגברים אף עבר את

לקריאה מפורטת »
הגדלת חזה בשומן עצמי

הגדלת חזה בשומן עצמי הגדלת חזה בשומן עצמי הוא טיפול חדשני להגדלת החזה ללא צורך בחיתוך השד, החדרת שתל, תפירה וצלקות. מדובר בהזרקה של שומן לחזה שמקורו בגופה של המטופלת

לקריאה מפורטת »
בודי טייט

בודי טייט – המסת שומן בגלי רדיו בודיטייט הוא טיפול להיפטרות מעודפי שומן. לא כולן צריכות או רוצות לבצע שאיבת שומן לצורך הצרת היקפים. אם את מתאימה לבודי טייט, מדובר

לקריאה מפורטת »
הרמת גבות

כל השיטות להרמת גבות הרמת גבות הוא טיפול אסתטי שמשנה את מראה הפנים. העיניים הן חלון לאישיות שלנו והרמת גבות פותחת את החלון הזה ונותנת לפנים ולעיניים מראה חיוני וצעיר.

לקריאה מפורטת »
השתלת שיער

השתלת שיער התקרחות היא בעיה נפוצה בישראל והיא משפיעה על גברים רבים בגילאי 30-45. כיום ניתן לבצע השתלת שיער באופן שנראה טבעי לחלוטין, ללא צלקות ועם שיער שגדל ושניתן לספר,

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
לכסון עיניים
ניתוח לכסון עיניים

העיניים שלנו מביעות הרבה, והן חלק עיקרי ברושם הראשוני שלנו ובתקשורת הלא-ורבלית, זו שאומרת דברים מבלי שנאמר אותם.לא סתם קיימים ניתוחים רבים המטפלים בתחום העיניים

להמשך קריאה »
עודפי עור
עודפי עור ואיך נפטרים מהם

העור שלנו מורכב משלוש שכבות עיקריות הנקראות אפידרמיס (השכבה העליונה), דרמיס (השכבה האמצעית) והיפודרמיס (השכבה העמוקה). תפקידו של העור הוא להגן על הגוף מפני זיהומים

להמשך קריאה »
סבסוד ניתוחים אסתטיים
סבסוד ניתוחים אסתטיים

תחום הניתוחים והטיפולים האסתטיים התרחב מאוד בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בפרט. התרחבות התחום באה לידי ביטוי במספר מישורים, החל מסוגי הטיפולים שניתן לבצע, השיטות

להמשך קריאה »
החלמה משאיבת שומן
החלמה משאיבת שומן

שאיבת שומן היא הליך כירורגי שהולך ונהייה נפוץ בארץ. ישנן דרכים רבות להיפטר מרקמות שומן, כמו המסת שומן בלייזר או המסת שומן בקור, אך שאיבת

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email