עיצוב אף עם חומצה היאלורונית

הנושאים במאמר

הזרקה של חומצה היאלורונית לאף היא פרוצדורה חדשה יחסית בארץ והיא מגיעה מתחום ההזרקות וחומרי המילוי.

כשחושבים על שינוי מראה האף כמעט תמיד חושבים על ניתוח אף – אותה פרוצדורה פופולרית שמבוצעת כבר שנים רבות וכוללת שינוי במבנה ובצורת עצם האף ולעיתים עלולה לכלול גם הסרה של רקמות עור וסחוס שונות.

כאשר מדברים על הזרקה של חומצה היאלורונית לאף מדברים על טיפול שנקרא ״פיסול אף״ או עיצוב אף. פיסול אף הוא טיפול במהלכו משנים את צורת האף לא ע״י גריעה של חומר (עצם/סחוס/עור), אלא ע״י הוספה של חומר לאף.

הזרקת חומצה היאלורונית לאף

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המופק במעבדות ומאושר לשימוש אסתטי כבר שנים רבות. חומצה היאלורונית היא חומר הקיים בגוף שלנו באופן טבעי ותפקידה הוא למצק אזורים בעור וכן למלא נפחים. חומצה היאלורונית נמצאת בשימוש מקיף היום בכל תחום ההזרקות האסתטיות ומשמשת בחומר מילוי קמטים ייחודי המהווה מרכיב כמעט בכל חומרי המילוי המוכרים.

כאשר מזריקים חומצה היאלורונית לאף למעשה משנים את הפרופורציות של האף וכך משנים את המראה שלו. לא תמיד יש צורך להסיר רקמות מהאף כדי להגיע למצב של אף יפה, ישר ובעל ״פונפון״. לעיתים ניתן להוסיף חומצה היאלורונית לאזורים ספציפיים באף וכך להגיע למראה של אף ישר שנמצא בפרופורציות הנכונות עם מבנה הפנים.

דוגמא לפיסול אף באמצעות חומצה היאלורונית

דוגמא לפיסול אף ללא ניתוח באמצעות חומצה היאלורונית – לדוגמא אף נשרי, בעל זווית חדה שיוצרת מראה של עצם בולטת הפוגמת במראה הפנים בחזית ובעיקר בפרופיל.

ניתן לבצע הזרקה של חומצה היאלורונית מעל ומתחת לנקודת העצם וכך ע״י הוספה של חומר לאף להביא למראה של אף ישר ולמעשה ״להעלים״ את העצם הבולטת כך שלא יהיה מראה של אף נשרי או זוויתי.

דוגמא נוספת לעיצוב אף ע״י הזרקה של חומצה היאלורונית היא יצירה של ״פונפון״. הפונפון הוא קצה אף בצורה עגלגלה הפונה מעט כלפי מעלה. בעזרת הזרקה של חומצה היאלורונית לאף ניתן להגיע למצב של פונפון מעוצב בדיוק בהתאם לדרישות של המטופלת או המטופל ללא צורך לבצע שינוי ברקמות האף.

פיסול אף
עיצוב אף עם חומצה היאלורונית – ניתן לבצע שינויים משמעותיים ללא צורך בניתוח

הבטיחות שבשימוש בחומצה היאלורונית באף

חומצה היאלורונית היא חומר הנמצא בשימוש נרחב בישראל וכמובן ברחבי העולם. חברות רבות קמו ועובדות על בסיס החומר הזה ונכון להיום מדובר בחומר המילוי בהזרקה הנפוץ בעולם. החומר בטוח לשימוש מאחר והוא חומר הנמצא בגוף באופן טבעי, ובנוסף, בניגוד לחומרים אחרים, לא מדובר בחומר ש״נתקע״ בגוף.

חומרים אחרים כמו סיליקון עלולים ליצור סיבוכים מהסיבה הפשוטה שהגוף אינו יודע לפרק אותם ולכן במקרים קשים הוא עלול לדחות אותם. במקרים כאלו יכול להתקבל גירוי בעור, אדמומיות שאינה עוברת, התגבשות של גושים וסיבוכים נוספים אשר אינם רצויים. הוצאת הסיליקון מהשכבה התת עורית גם היא קשה מאוד. כאשר מבצעים מילוי עם חומצה היאלורונית כל הסיבוכים הללו אינם קיימים פשוט מפני שהגוף מזהה את החומר, כך שלא מדובר בחומר זר שהוחדר לגוף, ובנוסף, הגוף יודע לפרק את החומצה ההיאלורונית באופן טבעי. חלק יראו בזה חיסרון שכן יש צורך לחזור על התהליך כדי לשמר את התוצאה, אך היתרון הגדול הוא שמדובר בחומר שהגוף יודע להתמודד איתו ולכן לא יוצר סיבוכים כמו אלו שתוארו מעלה.

חשוב לציין שכדי ליהנות מהבטיחות שבשימוש בחומצה היאלורונית יש לוודא שהחומר המוזרק הינו חומר מאושר לשימוש ממזרק שנפתח זה עתה ושלא מדובר בחומר לא מוכר שעלול להוביל לבעיות או לחלופין להיספג מהר מאוד ולהביא לתוצאה פחות טובה.

לכמה זמן מחזיקה חומצה היאלורונית באף

כאמור, עם הזמן הגוף מפרק חומצה היאלורונית שהוזרקה לשכבה התת עורית. בתהליך הדרגתי שאורך בין מספר חודשים ועד שנתיים הגוף מפרק את החומצה ההיאלורונית ונפטר ממנה.

קצב פירוק החומצה ההיאלורונית משתנה בין מטופלת למטופלת, ובנוסף תלוי באזור אליו הוזרקה החומצה. באזורים בפנים בעלי זרימת דם גבוהה החומצה ההיאלורונית תתפרק מהר יותר מאשר אזורים בפנים בעלי זרימת דם נמוכה.

לרוב כשמבצעים הזרקה של חומצה היאלורונית לאף מבצעים את ההזרקה לאזורים באף שאינם בעלי זרימת דם גבוהה ולכן ניתן לצפות שפיסול האף יחזיק לתקופה של בין שנה לשנתיים, מה שמאפשר ליהנות מהתוצאה למשך הרבה זמן ללא צורך לדאוג מתחזוק או מביצוע ניתוח לצורך הגעה למראה אף יפה וישר.

יתרון חשוב של הזרקת חומצה היאלורונית לאף

אחד היתרונות של שימוש בחומצה היאלורונית הוא העובדה שניתן להשתמש בחומר סותר חומצה כדי להעלים את החומצה מהאזור המוזרק.

לא אחת שומעים על ניתוח אף כושל שהסתבך ושהתוצאה בו לא הייתה לשביעות רצונה של המטופלת. מקרים כאלו מצריכים התערבות כירורגית של רופא מומחה וביצוע של תיקון ניתוח אף (ניתוח אף שניוני) וקיימים מקרים בהם לא ניתן להגיע למראה אף יפה כפי שהיה רצוי לפני ניתוח האף הראשוני.

כאשר מבצעים הזרקה של חומצה היאלורונית לאף סכנה כזו אינה קיימת שכן במקרה והמטופלת אינה מרוצה מהתוצאה ניתן באותו טיפול להזריק חומר סותר אשר מפרק את החומצה שהוזרקה ומחזיר את מראה האף למראה הקודם שלו.

יתרון נוסף הוא שניתן לבצע הזרקות קטנות שלא ישנו באופן מסיבי את מראה האף וכך להתקדם לאט לאט לקראת התוצאה הרצויה.

ההזרקה של חומצה היאלורונית לאף מתבצעת ללא הרדמה, רק באלחוש מקומי, ולכן את יכולה להיות שותפה לתהליך פיסול האף ולצפות בתוצאה מתהווה למול עינייך.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
מתיחת גוף

מתיחת גוף – באדי ליפט מתיחת גוף הוא שילוב של כמה טיפולים שאחריהם כל הגוף מתוח, צר וללא עודפי עור או שומן. ניתוח מתיחת גוף הוא הטיפול המקיף ביותר שאפשר

לקריאה מפורטת »
הרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים עפעפיים נפולות משפיעות על מראה הפנים, אך גם על הראייה ועל איכות החיים. הרמת עפעפיים מסירה עור עודף, מותחת את העפעף וכך משפיעה על המראה ועל הראייה.

לקריאה מפורטת »
הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס המאמר החשוב ביותר שתקראו על הזרקת בוטוקס – איזה גיל מתאים לביצוע הזרקות, לאילו אזורים מזריקים, אילו קמטים ניתן להעלים עם בוטוקס, סיכונים, החלמה, מחירים ועוד. בוטוקס או

לקריאה מפורטת »
עיצוב בטן לגברים
עיצוב קוביות בבטן

עיצוב בטן לגברים ולנשים אין דבר יותר יפה ומושך מבטן מעוצבת. גברים ונשים עובדים קשה מאוד כדי להגיע למצב של בטן שרירית, אך מעט יודעים שמלבד אימונים דרושה תזונה ספציפית,

לקריאה מפורטת »
פילינג עמוק והצערת פנים

פילינג להצערת הפנים לא הרבה מכירים את התוצאות המדהימות שפילינג יכול לספק. פילינג כימי או פילינג עמוק הוא פרוצדורה רפואית שמביאה להצערת פנים, העלמה של כתמי גיל, קמטים ואפילו צלקות.

לקריאה מפורטת »
פילינג והבהרת כתמי עור

העלמת כתמי עור ישנם קרמים ותכשירים רבים המתיימרים להסיר פיגמנטציה או כתמי עור, אך הם לא מגיעים לתוצאה של הדבר האמיתי. כאשר מבצעים טיפול הסרת כתמי עור ניתן להגיע לשכבות

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
ניתוח לתיקון פזילה
ניתוח לתיקון פזילה

פזילה מופיעה אצל 2%-4% מהתינוקות הנולדים ולרוב היא עוברת עד גיל 8 שבועות. במידה והפזילה נותרת לאחר גיל 8 שבועות יש צורך לפנות לרופא עיניים,

להמשך קריאה »
שחזור קרום בתולין
שחזור קרום בתולין

קרום הבתולין הוא קרום בעל משמעויות תרבותיות וחברתיות, אך מבחינה אנטומית או תפקודית, למעשה אין לו משמעות כלל.לאחר קיום יחסי מין לראשונה, ולעיתים מסיבות אחרות

להמשך קריאה »
השתלת עור
ניתוח השתלת עור

מקרים רבים לאחר תאונות או מקרי כווייה עולה הצורך לבצע ניתוח השתלת עור. השתלת עור הוא ניתוח אסתטי ורפואי הבא לשחזר את העור במקום אחד

להמשך קריאה »
הסרת צלוליט
הסרת צלוליט

צלוליט הוא תופעה שמתרחשת בגוף באופן טבעי והיא מטרידה נשים רבות ברחבי העולם.הצלוליט הוא אותה תופעה שלעיתים מתייחסים אליה כאל ״עור תפוז״. הכוונה היא שהעור

להמשך קריאה »
מתיחת בטן בטורקיה
מתיחת בטן בטורקיה

ניתוח מתיחת בטן הוא בין הניתוחים שצוברים פופולריות בישראל בשנים האחרונות. הסיבה לפופולריות הרבה שלו נעוצה בתוצאה המפתיעה שהוא מביא עמו. בניתוח אחד ניתן להגיע

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email