ניתוחים אסתטיים לגיל הזהב

הנושאים במאמר

בעקבות העלייה בתוחלת החיים ובאיכות החיים אנו רואים יותר ויותר גברים ובעיקר נשים בגיל הזהב הפונים ופונות לטיפולים וניתוחים אסתטיים לצורך שיפור המראה והתחושה.

בניגוד לדורות קודמים, היום גיל הזהב הוא הגיל שבו מתחילים לחיות. נשים וגברים רבים שיוצאים לפנסיה בגילאי 60+ מגלים את עצמם ואת העולם מחדש ומצליחים לחיות חיים מלאי סיפוק ועשייה. בגילאים אלו כבר אין ילדים לטפל בהם או עבודה לדאוג לה ולכן ניתן לראות את בני הזהב מכייפים, מבלים ונמצאים בהרבה אירועים חברתיים.

ההגעה לגילאים אלו מגלה שמה שבעבר היה נראה כמו גיל רחוק ומבוגר הוא למעשה גיל צעיר שבו ניתן להגשים ולעשות דברים רבים ויחד עם ההבנה הזו מגיעה גם ההבנה שאין צורך להיראות מבוגרת לגילך בעוד את חשה צעירה בגופך.

דבר זה מביא נשים רבות לביצוע טיפולים אסתטיים שונים החל מניתוחי מתיחה למיניהם ועד הזרקות של בוטוקס וחומצה היאלורונית שנועדו להתאים את מראה הגוף והפנים לתחושה העדכנית.

העור לא מציג את הגיל האמיתי שלנו

העור ורקמות הגוף השונות הולכות ומאבדות מחיוניותן עם השנים. האלסטיות יורדת ומתחילים להופיע כל מיני קמטים וקמטוטים על הפנים, על הצוואר ועל הידיים. הירידה בחיוניות העור מובילה למצב שבו אנו נראות יותר מבוגרות ממה שאנחנו באמת, ובעיקר נראות יותר מבוגרות מאורח החיים שלנו ומאיך שאנחנו מרגישות.
עם השנים הולכת ומתקבלת ההבנה שניתן לבצע טיפולים אסתטיים שונים כדי לשפר את המראה, להיראות צעירה בעשור, ועדיין להיות עם מראה מכובד ואסתטי.

גיל הזהב מאופיין במספר ניתוחים וטיפולים אסתטיים אותם ניתן לבצע.

ניתוחים אסתטיים לגיל השלישי

בראש הניתוחים הפופולריים לגיל השלישי נמצאים ניתוחי המתיחה:

מתיחת פנים לגיל השלישי

מתיחת פנים היא ניתוח במהלכו הרופא מבצע מתיחה של עור הפנים יחד עם הרקמות העמוקות יותר כמו שרירי הפנים וחלק מרקמות השומן. בעבר היה נהוג לחשוב שמתיחת פנים מביאה למראה ״מופתע״ או ״מנותח״, אך מאז הטכניקות השתנו והיום מתיחת פנים מביאה תוצאות מדהימות. עיקר השינוי הוא שרופא מיומן מבצע מתיחת פנים ע״י מתיחה של הרקמות העמוקות ולאחר מכן מניח את העור עליהן. לבסוף הרופא מבצע חיתוך של עודפי העור ומצליח להחזיר את מראה הפנים עשור ויותר קדימה. המראה המתקבל הוא של עור פנים מתוח וחיוני, ללא הידלדלות של עור ורקמות וכזה שעדיין שומר על מראה מכובד וטבעי.
בנוסף, מתיחות פנים היום מבוצעות ללא צלקות בולטות מאחר והמנתח ממקם את החתכים באזורים נסתרים בפנים, לעיתים מאחורי קו השיער, כך שלא ידעו שעברת מתיחת פנים.

מתיחת צוואר לגיל הזהב

מתיחת צוואר יכולה להיות טיפול בפני עצמו, או שהיא יכולה להיות טיפול משלים למתיחת פנים. לרוב בגיל השלישי מבצעים טיפול משולב של מתיחת פנים ביחד עם מתיחת צוואר כדי ליצור מראה אחיד בין הפנים לצוואר. כדי לקבל מראה סימטרי ואסתטי יש צורך לטפל בכל אזור הפנים, הווה אומר, גם בצוואר.

מתיחת צוואר מבוצעת בדומה למתיחת פנים, ע״י מתיחה של רקמות הצוואר ושל עור הצוואר ומיקום החתכים והתפרים באזורים נסתרים כך שלא יתקבלו צלקות לאחר מכן.
מתיחת הצוואר משנה את המראה ממראה של צוואר נפול למראה צוואר מתוח והדוק יותר.

ניתוחים אסתטיים לגיל הזהב

הרמת עפעפיים בגיל 65 ומעלה

לא תמיד עולה הצורך לבצע מתיחת פנים. לעיתים מספיק לטפל במראה העיניים כדי להצעיר את המראה. הרמת עפעפיים היא ניתוח שמבוצע ע״י נשים וגברים כאחד, והיום לא חריג לראות גברים רבים שפונים לביצוע הטיפול.

הרמת עפעפיים מותחת את העפעפיים כלפי מעלה ומביאה למראה עיניים פתוחות לרווחה. אחד הדברים שמשפיעים על המראה הוא עיניים נפולות שמביאות למראה עייף או כועס. בעזרת ניתוח הרמת עפעפיים ניתן לרענן את המראה בלי הצורך לעבור ניתוח מורכב או החלמה ארוכה.

טיפולי בוטוקס וחומצה היאלורונית לגיל השלישי

טיפולי הזרקות כבר מזמן אינם מילה גסה. בעזרת בוטוקס ותכשירי חומצה היאלורונית ניתן להחליק את עור הפנים ואת עור הידיים, להעלים קמטים וקמטוטים שונים וליהנות מהתוצאה למשך תקופה ארוכה של כמה חודשים עד שנה וחצי ללא צורך לעבור ניתוח או טיפול כירורגי כלשהו.

האזורים הנפוצים להזרקת בוטוקס וחומרי מילוי לפנים לגיל הזהב הם:

  • צידי העיניים,
  • צידי הפה,
  • בין הגבות,
  • אזורי הרקות,
  • השפתיים.

פילינג לפנים לגילאי 65 ומעלה

פילינג הוא טיפול שנועד לחדש את שכבות העור, לרענן ולהצעיר אותן.

ניתן לעבור פילינג אצל קוסמטיקאית אשר אינו חודר לשכבות העור העמוקות, ולחלופין, ניתן לעבור פילינג עמוק אצל רופא פלסטי.

פילינג עמוק הוא למעשה פילינג המיושם באופן כימי, בעזרת משחה שרוקח הרופא ומותאמת לכל מטופלת ומטופלת. פילינג עמוק הוא פרוצדורה רפואית לכל דבר ולכן רק רופא מוסמך רשאי לבצע אותה.
פילינג הוא תהליך של קילוף שכבות העור במהלכו מתקלפים גם קמטים, קמטוטים וכתמי גיל ושמש שונים ולאחריו צומחת שכבת עור חדשה וטרייה, נקייה מפגעי הזמן והסביבה.

ניתן לבצע פילינג לפנים כמו גם פילינג באזור המחשוף וכן פילינג להצערת כפות הידיים.

החלמה מניתוח אסתטי בגיל השלישי

ככלל, כל שהבריאות איתנה וטובה יותר כך ההחלמה תהיה קלה יותר. אין ספק שנשים וגברים בגיל הזהב מסוגלים להתמודד עם ההחלמה של ניתוח או טיפול אסתטי, אך בו בזמן יש להיות קשובים לגוף ולהנחיות הרופא ולקיימן בדקדקנות.
בכל מקרה ההחלטה האם לקיים את הניתוח או הטיפול נמצאת בידיו של הרופא המנתח ולעיתים הוא עלול לדחות את הבקשה לביצוע טיפול מסויים מפאת סכנות בריאותיות כאלו ואחרות או חוסר התאמה.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
מתיחת גוף

מתיחת גוף – באדי ליפט מתיחת גוף הוא שילוב של כמה טיפולים שאחריהם כל הגוף מתוח, צר וללא עודפי עור או שומן. ניתוח מתיחת גוף הוא הטיפול המקיף ביותר שאפשר

לקריאה מפורטת »
פיסול אף ללא ניתוח

פיסול אף ללא ניתוח ניתוח אף לשינוי צורה ומראה עצם האף קיים כבר עשרות שנים, ובשנים האחרונות הופיע טיפול חדשני לשינוי מראה האף. מדובר בפעולה שנקראת פיסול אף והיא משנה

לקריאה מפורטת »
ניתוח הקטנת חזה

הקטנת חזה מי שלא חוותה זאת אינה יודעת – חזה גדול עלול להיות נטל יותר משהוא מושא לקנאה. ניתוח הקטנת חזה הוא אמנם ניתוח אסתטי אך הוא טומן בחובו פתרונות

לקריאה מפורטת »
השתלת שיער

השתלת שיער התקרחות היא בעיה נפוצה בישראל והיא משפיעה על גברים רבים בגילאי 30-45. כיום ניתן לבצע השתלת שיער באופן שנראה טבעי לחלוטין, ללא צלקות ועם שיער שגדל ושניתן לספר,

לקריאה מפורטת »
מתיחת צוואר

מתיחת צוואר יש לא פחות מ-4 דרכים לעשות מתיחת צוואר ולא כולן כוללות ניתוח. לרוב מדובר בטיפול משלים למתיחת פנים, אך גם כטיפול בפני עצמו התוצאות מדהימות. עשינו לך את

לקריאה מפורטת »
הקטנת שפתי הפות

הקטנת שפתי הפות – לביופלסטי לביופלסטי, הקטנת שפתי הפות, הוא ניתוח אסתטי שמשפר משמעותית את מראה הפות. זה טיפול פשוט שגורם לפות לשוב ולהראות אסתטי ונקי, אינו דורש החלמה ארוכה

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
החלמה ממתיחת בטן
החלמה ממתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הניתוחים הדרמטיים ביותר. השינוי שניתן להשיג באמצעות ניתוח זה הוא כמעט דמיוני. כל גבר או אישה שבוחרים לבצע את הטיפול

להמשך קריאה »
ההיסטוריה של הגדלת חזה
ההסטוריה של הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים ביותר.החזה הנשי נחשב כאחד מסממני הנשיות בתרבות המערבית והוא תופס תשומת לב רבה. חזה מלא וזקוף נחשב

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email