החלמה ממתיחת פנים

הנושאים במאמר

מתיחת פנים הוא אחד מהניתוחים שאופייניים לנשים בגיל השלישי, אך לא רק. מדובר בניתוח שמחזיר את מראה הפנים עשור או יותר קדימה ומביא לתוצאות מפתיעות ומרשימות.
החלמה ממתיחת פנים אינה קשה, אך חשוב להכיר את כל הדברים החשובים ואת הטיפים להחלמה מיטבית שתשמור על איכות מתיחת הפנים למשך שנים ותמנע הופעה של צלקות או סיבוכים.

ניתוח מתיחת פנים כולל מתיחה של כל רקמות הפנים, העמוקות והחיצוניות גם יחד וכך מביא לתוצאות טובות.

בעבר ניתוח מתיחת פנים בוצע רק על שכבות העור החיצוניות, ללא מתיחה של רקמות שומן ושרירים אשר נמצאים בעומק הפנים, ולכן פעמים רבות התקבלו תוצאות שנראו ״מנותחות״ או ״מופתעות״. היום זה לא המצב ובהחלט ניתן לומר שמתיחת פנים מחזירה את הגלגל לאחור ומביאה למראה צעיר שגם נשמר לאורך שנים קדימה.

החלמה ממתיחת פנים

כאמור, הניתוח עצמו אינו ניתוח מורכב, וכך גם תהליך ההחלמה, אך חשוב להקפיד על הנחיות ההחלמה כדי למנוע סיבוכים למיניהם וכן כדי לשפר את תוצאת הניתוח.

ככל שההחלמה ממתיחת הפנים תהיה איכותית יותר, כך התוצאה תהיה טובה יותר ותישמר לאורך זמן.

אחרי מתיחת פנים

אחרי מתיחת הפנים סביר שתחושו מתח בעור הפנים. יכול להיות שהפנים יהיו נפוחות עקב הצטברות של נוזלים ובחלק מהמקרים, לפי החלטת הרופא, יכול להיות שיותירו נקזים באזורים מסויימים לאורך התפר וזאת כדי לעזור בניקוז הנוזלים השונים וכך להפחית מהלחץ על רקמות הפנים השונות.
את הנקזים מסירים כמה שעות עד 24 שעות לאחר הניתוח לפי החלטת הרופא וכמות הנוזלים.

בתום הניתוח מבצעים חבישה לפנים. החבישה היא הדוקה והיא נועדה להדק את העור וכך למנוע הצטברות של נוזלים או היווצרות של בצקות ונפיחות, ובנוסף, להפחית שטפי דם למיניהם. לחבישה תפקיד נוסף, והוא לספוג נוזלים שונים שיוצאים מאזור התפר.

בעיקר המקרים (אלא אם הרופא מנחה אחרת) החבישה מוסרת כיום לאחר הניתוח ולרוב מוחלפת בחבישות קלות שאינן לוחצות על הפנים אלא רק עוזרות לשמור על התפר נקי וסופגות את שאריות הנוזלים שיוצאים.

טיפים להחלמה מיטבית לאחר מתיחת פנים

  • הטיפ החשוב ביותר הוא להקפיד הקפדה יתרה על הנחיות הרופא. ככל שההקפדה על ההנחיות תהיה טובה יותר כך ההחלמה תהיה מהירה ואיכותית יותר.
  • ההחלמה ממתיחת פנים, ולמעשה, מכל ניתוח אסתטי, חשובה מאוד שכן היא משפיעה על תוצאת הניתוח. לדוגמא, החלמה שלא בוצעה לפי ההנחיות והובילה לדימומים, זיהומים או שטפי דם מיותרים תגרום לתוצאה פחות איכותית מהניתוח.
  • השמירה על הגיינת הפנים ובייחוד הגיינת החתך לאחר מתיחת הפנים היא חשובה מאוד. לאחר הסרת תחבושת הלחץ (כיום לאחר הניתוח) כבר ניתן לשטוף את הפנים ולנקות את החתך. מומלץ לנקות את החתך בעזרת מקל אזניים וסבון וזאת כדי להגיע לכל אזור בין התפרים ולא לאפשר להצטברות של נוזלים להפוך לזיהום. 
  • שמירה על לחות החתך גם היא חשובה – עור יבש נוטה להיסדק, להישבר ולפתח פצעים ולכן מומלץ להתייעץ עם הרופא לגבי חומר מומלץ לשמירה על לחות החתך והתפר ולהקפיד למרוח אותו בעזרת מקלוני אזניים בכל אזורי התפר.
  • לאחר הסרת הנקזים מומלץ לחפוף את השיער ולנקות את הפנים בעזרת סבון תינוקות שהוא סבון שאינו שורף ולא יעורר כאב או אי נוחות לאחר הניתוח.
  • במקרים של כאב ניתן להקל בעזרת שימוש בקרח. קרחונים, שקיות של מזון קפוא או פשוט שקית עם קרח יכולים להועיל מאוד במקרים של כאבים לאחר מתיחת פנים.
  • המנוחה חשובה מאוד. כשבוע עד שבועיים לאחר הניתוח מומלץ לא לבצע שום פעילות מאומצת והכוונה היא גם למשימות ביתיות קטנות למיניהן. לא מומלץ לשכב במיטה כל היום, אלא להתהלך ולהזרים את הדם, אך עם זאת, אין לבצע פעילות מאומצת שעלולה לפגוע באיכות ההחלמה.
  • הפסקת עישון לאחר מתיחת פנים – מומלץ להפסיק לעשן לאחר כל ניתוח אסתטי לתקופה של שישה שבועות, וכך גם לאחר מתיחת פנים.
    כדי להחלים באופן מיטבי יש צורך בזרימת דם מספקת ואיכותית לאזור הניתוח. עישון מכווץ כלי דם ולכן מפחית מכמות הדם שמגיעה לאזור הניתוח, ובנוסף, העישון מחדיר לדם מזהמים למיניהם שפוגעים באיכות ההחלמה של הגוף.
החלמה ממתיחת פנים
החלמה ממתיחת פנים

כמה זמן אורכת ההחלמה ממתיחת פנים

ההחלמה העיקרית אורכת בין שבוע לשבועיים. במהלך תקופת זמן זו תחושי את עיקר הכאבים ואי הנוחות, ובמהלך תקופה זו תוכלי ליטול משככי כאבים כדי להקל על התחושה.

במהלך מספר ימים עד שבוע מתום הניתוח תתבקשי לישון על הגב בתנוחה מעט מוגבהת מתנוחת שכיבה כדי למנוע הצטברות של בצקות בפנים.
לאחר שבועיים ניתן לחזור בהדרגה לפעילות פיזית, לשגרה ולעבודה ולאחר כחודש עד שישה שבועות מיום הניתוח תוכלי לחזור לבצע פעילות גופנית וזאת בהדרגה ותוך תשומת לב מלאה לגוף ולתחושות המתקבלות מהפנים.
את התוצאה הסופית של מתיחת הפנים תוכלי לראות כמה חודשים עד חצי שנה מתום ההליך.

סיבוכים שעלולים להיווצר לאחר מתיחת פנים

כאשר תהליך ההחלמה ממתיחת פנים מבוצע בצורה מיטבית אחוז הסיבוכים יורד באופן דרסטי.
יחד עם זאת, חשוב לזכור שסיבוכים עלולים להיווצר ולכן חשוב להכיר אותם:
לאחר מתיחת פנים עלולים להופיע דימומים, נמק, היפרדות או פתיחה של התפרים, שטפי דם גדולים, חוסר תחושה באזורים מסויימים בפנים (שלרוב עובר לאחר מספר חודשים), צלקת לא אסתטית, עלייה בחום הגוף ועוד.

בכל מקרה שמרגיש לך חריג יש צורך ליצור קשר באופן מיידי עם הרופא המטפל ולא לחכות שהתסמין יעבור.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
מתיחת גוף

מתיחת גוף – באדי ליפט מתיחת גוף הוא שילוב של כמה טיפולים שאחריהם כל הגוף מתוח, צר וללא עודפי עור או שומן. ניתוח מתיחת גוף הוא הטיפול המקיף ביותר שאפשר

לקריאה מפורטת »
עיצוב סנטר

עיצוב סנטר הסנטר הוא איבר שלא מקבל הרבה תשומת לב, אך הוא משפיע משמעותית על צורת הפנים. עיצוב סנטר בשתל, או לחלופין הקטנת הסנטר, הן פרוצדורות אסתטיות שמשנות את מראה

לקריאה מפורטת »
תיקון מחיצת אף

תיקון מחיצת אף תיקון מחיצת אף הוא ניתוח שמשפר את האף מבחינה אסתטית ומבנית ומשנה חיים למטופלים רבים. כתבנו בשבילך מאמר מפורט שמסביר על הסכנות והבעיות של מחיצת אף מעוותת,

לקריאה מפורטת »
מתיחת סנטר

מתיחת סנטר והעלמת סנטר כפול במקומות מסויימים בגוף מצטבר ״שומן עיקש״, שומן שלא יורד גם עקב פעילות גופנית או דיאטה, אלא רק בעזרת שאיבה או המסת שומן. הסנטר הוא אחד

לקריאה מפורטת »
ניתוח לעיצוב טבור

ניתוח לעיצוב טבור לעיתים ניתוח לעיצוב טבור הוא כל מה שצריך כדי שהבטן תהיה מתוחה ויפה. עיצוב טבור הוא טיפול שבעבר היה מבוצע רק במסגרת מתיחת בטן, אך כיום ניתן

לקריאה מפורטת »
ניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן שאיבת שומן הוא טיפול ותיק המביא תוצאות מתאימות. ניתן להיפטר מעד 5 ליטרים של שומן(!) בכל שאיבה ולהצר משמעותית את היקף הבטן, הירכיים, הגב ואזורים נוספים. כתבנו את

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
המסת שומן בלייזר
המסת שומן בלייזר

שאיבת שומן נמצאת איתנו כבר כמה עשורים ומדובר בהליך פולשני שממס את השומן בתאים ולאחר מכן שואב את השומן החוצה.שאיבת שומן קלאסית מבוצעת ע״י החדרת

להמשך קריאה »
לכסון עיניים
ניתוח לכסון עיניים

העיניים שלנו מביעות הרבה, והן חלק עיקרי ברושם הראשוני שלנו ובתקשורת הלא-ורבלית, זו שאומרת דברים מבלי שנאמר אותם.לא סתם קיימים ניתוחים רבים המטפלים בתחום העיניים

להמשך קריאה »
העלמת צלקות אקנה
תיקון צלקות אקנה

אקנה, פצעי בגרות, נפוצים בעיקר בגילאי העשרה, אך לא רק. האקנה היא דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערה ומופיעה בעיקר בפנים, אך יכולה להופיע גם

להמשך קריאה »
הסרת צלוליט
הסרת צלוליט

צלוליט הוא תופעה שמתרחשת בגוף באופן טבעי והיא מטרידה נשים רבות ברחבי העולם.הצלוליט הוא אותה תופעה שלעיתים מתייחסים אליה כאל ״עור תפוז״. הכוונה היא שהעור

להמשך קריאה »
החלמה ממתיחת בטן
החלמה ממתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הניתוחים הדרמטיים ביותר. השינוי שניתן להשיג באמצעות ניתוח זה הוא כמעט דמיוני. כל גבר או אישה שבוחרים לבצע את הטיפול

להמשך קריאה »
ההיסטוריה של הגדלת חזה
ההסטוריה של הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים ביותר.החזה הנשי נחשב כאחד מסממני הנשיות בתרבות המערבית והוא תופס תשומת לב רבה. חזה מלא וזקוף נחשב

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email