החלמה ממתיחת פנים

הנושאים במאמר

מתיחת פנים הוא אחד מהניתוחים שאופייניים לנשים בגיל השלישי, אך לא רק. מדובר בניתוח שמחזיר את מראה הפנים עשור או יותר קדימה ומביא לתוצאות מפתיעות ומרשימות.
החלמה ממתיחת פנים אינה קשה, אך חשוב להכיר את כל הדברים החשובים ואת הטיפים להחלמה מיטבית שתשמור על איכות מתיחת הפנים למשך שנים ותמנע הופעה של צלקות או סיבוכים.

ניתוח מתיחת פנים כולל מתיחה של כל רקמות הפנים, העמוקות והחיצוניות גם יחד וכך מביא לתוצאות טובות.

בעבר ניתוח מתיחת פנים בוצע רק על שכבות העור החיצוניות, ללא מתיחה של רקמות שומן ושרירים אשר נמצאים בעומק הפנים, ולכן פעמים רבות התקבלו תוצאות שנראו ״מנותחות״ או ״מופתעות״. היום זה לא המצב ובהחלט ניתן לומר שמתיחת פנים מחזירה את הגלגל לאחור ומביאה למראה צעיר שגם נשמר לאורך שנים קדימה.

החלמה ממתיחת פנים

כאמור, הניתוח עצמו אינו ניתוח מורכב, וכך גם תהליך ההחלמה, אך חשוב להקפיד על הנחיות ההחלמה כדי למנוע סיבוכים למיניהם וכן כדי לשפר את תוצאת הניתוח.

ככל שההחלמה ממתיחת הפנים תהיה איכותית יותר, כך התוצאה תהיה טובה יותר ותישמר לאורך זמן.

אחרי מתיחת פנים

אחרי מתיחת הפנים סביר שתחושו מתח בעור הפנים. יכול להיות שהפנים יהיו נפוחות עקב הצטברות של נוזלים ובחלק מהמקרים, לפי החלטת הרופא, יכול להיות שיותירו נקזים באזורים מסויימים לאורך התפר וזאת כדי לעזור בניקוז הנוזלים השונים וכך להפחית מהלחץ על רקמות הפנים השונות.
את הנקזים מסירים כמה שעות עד 24 שעות לאחר הניתוח לפי החלטת הרופא וכמות הנוזלים.

בתום הניתוח מבצעים חבישה לפנים. החבישה היא הדוקה והיא נועדה להדק את העור וכך למנוע הצטברות של נוזלים או היווצרות של בצקות ונפיחות, ובנוסף, להפחית שטפי דם למיניהם. לחבישה תפקיד נוסף, והוא לספוג נוזלים שונים שיוצאים מאזור התפר.

בעיקר המקרים (אלא אם הרופא מנחה אחרת) החבישה מוסרת כיום לאחר הניתוח ולרוב מוחלפת בחבישות קלות שאינן לוחצות על הפנים אלא רק עוזרות לשמור על התפר נקי וסופגות את שאריות הנוזלים שיוצאים.

טיפים להחלמה מיטבית לאחר מתיחת פנים

  • הטיפ החשוב ביותר הוא להקפיד הקפדה יתרה על הנחיות הרופא. ככל שההקפדה על ההנחיות תהיה טובה יותר כך ההחלמה תהיה מהירה ואיכותית יותר.
  • ההחלמה ממתיחת פנים, ולמעשה, מכל ניתוח אסתטי, חשובה מאוד שכן היא משפיעה על תוצאת הניתוח. לדוגמא, החלמה שלא בוצעה לפי ההנחיות והובילה לדימומים, זיהומים או שטפי דם מיותרים תגרום לתוצאה פחות איכותית מהניתוח.
  • השמירה על הגיינת הפנים ובייחוד הגיינת החתך לאחר מתיחת הפנים היא חשובה מאוד. לאחר הסרת תחבושת הלחץ (כיום לאחר הניתוח) כבר ניתן לשטוף את הפנים ולנקות את החתך. מומלץ לנקות את החתך בעזרת מקל אזניים וסבון וזאת כדי להגיע לכל אזור בין התפרים ולא לאפשר להצטברות של נוזלים להפוך לזיהום. 
  • שמירה על לחות החתך גם היא חשובה – עור יבש נוטה להיסדק, להישבר ולפתח פצעים ולכן מומלץ להתייעץ עם הרופא לגבי חומר מומלץ לשמירה על לחות החתך והתפר ולהקפיד למרוח אותו בעזרת מקלוני אזניים בכל אזורי התפר.
  • לאחר הסרת הנקזים מומלץ לחפוף את השיער ולנקות את הפנים בעזרת סבון תינוקות שהוא סבון שאינו שורף ולא יעורר כאב או אי נוחות לאחר הניתוח.
  • במקרים של כאב ניתן להקל בעזרת שימוש בקרח. קרחונים, שקיות של מזון קפוא או פשוט שקית עם קרח יכולים להועיל מאוד במקרים של כאבים לאחר מתיחת פנים.
  • המנוחה חשובה מאוד. כשבוע עד שבועיים לאחר הניתוח מומלץ לא לבצע שום פעילות מאומצת והכוונה היא גם למשימות ביתיות קטנות למיניהן. לא מומלץ לשכב במיטה כל היום, אלא להתהלך ולהזרים את הדם, אך עם זאת, אין לבצע פעילות מאומצת שעלולה לפגוע באיכות ההחלמה.
  • הפסקת עישון לאחר מתיחת פנים – מומלץ להפסיק לעשן לאחר כל ניתוח אסתטי לתקופה של שישה שבועות, וכך גם לאחר מתיחת פנים.
    כדי להחלים באופן מיטבי יש צורך בזרימת דם מספקת ואיכותית לאזור הניתוח. עישון מכווץ כלי דם ולכן מפחית מכמות הדם שמגיעה לאזור הניתוח, ובנוסף, העישון מחדיר לדם מזהמים למיניהם שפוגעים באיכות ההחלמה של הגוף.
החלמה ממתיחת פנים
החלמה ממתיחת פנים

כמה זמן אורכת ההחלמה ממתיחת פנים

ההחלמה העיקרית אורכת בין שבוע לשבועיים. במהלך תקופת זמן זו תחושי את עיקר הכאבים ואי הנוחות, ובמהלך תקופה זו תוכלי ליטול משככי כאבים כדי להקל על התחושה.

במהלך מספר ימים עד שבוע מתום הניתוח תתבקשי לישון על הגב בתנוחה מעט מוגבהת מתנוחת שכיבה כדי למנוע הצטברות של בצקות בפנים.
לאחר שבועיים ניתן לחזור בהדרגה לפעילות פיזית, לשגרה ולעבודה ולאחר כחודש עד שישה שבועות מיום הניתוח תוכלי לחזור לבצע פעילות גופנית וזאת בהדרגה ותוך תשומת לב מלאה לגוף ולתחושות המתקבלות מהפנים.
את התוצאה הסופית של מתיחת הפנים תוכלי לראות כמה חודשים עד חצי שנה מתום ההליך.

סיבוכים שעלולים להיווצר לאחר מתיחת פנים

כאשר תהליך ההחלמה ממתיחת פנים מבוצע בצורה מיטבית אחוז הסיבוכים יורד באופן דרסטי.
יחד עם זאת, חשוב לזכור שסיבוכים עלולים להיווצר ולכן חשוב להכיר אותם:
לאחר מתיחת פנים עלולים להופיע דימומים, נמק, היפרדות או פתיחה של התפרים, שטפי דם גדולים, חוסר תחושה באזורים מסויימים בפנים (שלרוב עובר לאחר מספר חודשים), צלקת לא אסתטית, עלייה בחום הגוף ועוד.

בכל מקרה שמרגיש לך חריג יש צורך ליצור קשר באופן מיידי עם הרופא המטפל ולא לחכות שהתסמין יעבור.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
מתיחת סנטר

מתיחת סנטר והעלמת סנטר כפול במקומות מסויימים בגוף מצטבר ״שומן עיקש״, שומן שלא יורד גם עקב פעילות גופנית או דיאטה, אלא רק בעזרת שאיבה או המסת שומן. הסנטר הוא אחד

לקריאה מפורטת »
הקטנת שפתי הפות

הקטנת שפתי הפות – לביופלסטי לביופלסטי, הקטנת שפתי הפות, הוא ניתוח אסתטי שמשפר משמעותית את מראה הפות. זה טיפול פשוט שגורם לפות לשוב ולהראות אסתטי ונקי, אינו דורש החלמה ארוכה

לקריאה מפורטת »
מתיחת צוואר

מתיחת צוואר יש לא פחות מ-4 דרכים לעשות מתיחת צוואר ולא כולן כוללות ניתוח. לרוב מדובר בטיפול משלים למתיחת פנים, אך גם כטיפול בפני עצמו התוצאות מדהימות. עשינו לך את

לקריאה מפורטת »
הרמת ישבן

הגדלה והרמת הישבן הרמת ישבן, הגדלת ישבן או ישבן ברזילאי הם שמות שונים לאותו טיפול – טיפול במהלכו משפרים את מראה הישבן, נותנים לו נפח ומרימים אותו כך שיראה זקוף,

לקריאה מפורטת »
פילינג עמוק והצערת פנים

פילינג להצערת הפנים לא הרבה מכירים את התוצאות המדהימות שפילינג יכול לספק. פילינג כימי או פילינג עמוק הוא פרוצדורה רפואית שמביאה להצערת פנים, העלמה של כתמי גיל, קמטים ואפילו צלקות.

לקריאה מפורטת »
גניקומסטיה - הקטנת חזה גברי
גניקומסטיה

גניקומסטיה – הקטנת חזה גברי גניקומסטיה הוא טיפול מאוד פופולרי בקרב נערים וגברים שסובלים ממראה החזה שלהם. מדובר בניתוח מהיר להקטנת חזה גברי במהלכו נפטרים מהרקמות העודפות.כתבנו מאמר מפורט הכולל

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
ההיסטוריה של הגדלת חזה
ההסטוריה של הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים ביותר.החזה הנשי נחשב כאחד מסממני הנשיות בתרבות המערבית והוא תופס תשומת לב רבה. חזה מלא וזקוף נחשב

להמשך קריאה »
סבסוד ניתוחים אסתטיים
סבסוד ניתוחים אסתטיים

תחום הניתוחים והטיפולים האסתטיים התרחב מאוד בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בפרט. התרחבות התחום באה לידי ביטוי במספר מישורים, החל מסוגי הטיפולים שניתן לבצע, השיטות

להמשך קריאה »
החלמה משאיבת שומן
החלמה משאיבת שומן

שאיבת שומן היא הליך כירורגי שהולך ונהייה נפוץ בארץ. ישנן דרכים רבות להיפטר מרקמות שומן, כמו המסת שומן בלייזר או המסת שומן בקור, אך שאיבת

להמשך קריאה »
המסת שומן בלייזר
המסת שומן בלייזר

שאיבת שומן נמצאת איתנו כבר כמה עשורים ומדובר בהליך פולשני שממס את השומן בתאים ולאחר מכן שואב את השומן החוצה.שאיבת שומן קלאסית מבוצעת ע״י החדרת

להמשך קריאה »
השתלת עור
ניתוח השתלת עור

מקרים רבים לאחר תאונות או מקרי כווייה עולה הצורך לבצע ניתוח השתלת עור. השתלת עור הוא ניתוח אסתטי ורפואי הבא לשחזר את העור במקום אחד

להמשך קריאה »
החלמה מפילינג עמוק
החלמה מפילינג עמוק

פילינג עמוק לפנים הוא אחד הטיפולים, ואולי היחיד, שמצליח להצעיר ולהבריא את עור הפנים באופן כלכך משמעותי. במהלך פילינג עמוק מוסרות השכבות החיצוניות של העור

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email