החלמה מהחלפת שתלים בחזה

הנושאים במאמר

אם עברת ניתוח הגדלת חזה בעזרת שתלים את בוודאי יודעת שלאחר תקופה מסויימת עולה הצורך לבצע החלפה של השתלים או הוצאה שלהם, תלוי בבחירתך.

שתלי סיליקון, ובמיוחד שתלים שיוצרו לפני עשור או יותר, הם עצם זר בגוף שאמנם נטמעים בצורה טובה ברוב המקרים, אך בכל זאת מהווים עצם זר שהגוף לא יודע להתמודד איתו. לאחר בין עשר ל-15 שנים עולה הצורך לבצע החלפה של השתלים ולחדש את הגדלת החזה שעברת.

ההחלמה מהחלפת שתלים בחזה צפויה להיות דומה להחלמה שעברת בניתוח הראשון כאשר לעיתים ההחלמה מהניתוח עשויה להיות קלה יותר כתלות בסיבה להחלפת השתלים.

למה להחליף שתלים בחזה

החלפה של שתלי סיליקון (או שתלי מי מלח) בחזה נובעת מאחת משתי סיבות – סיבה רפואית וסיבה אסתטית. החלמה מהחלפת שתלים גם היא שונה בין שתי סיבות החלפת השתלים.

החלפת שתלים מסיבה אסתטית

שתלים לחזה נוטים לשנות את מראה השד עם הזמן. זה נוצר מפני שאיכות העור והאלסטיות משתנה עם השנים ולכן במקרים של שתלים גדולים בעיקר, נוצרת משיכה של השתל כלפי מטה ושינוי במראה השד.
בנוסף, השד משתנה עם הזמן וכך גם שד המכיל שתל. התפתחות הקופסית בתוך השד עשויה להשתנות עם הזמן ועקב כך להביא למצב של שינוי מראה השד, שינוי מיקום השתל וכן שינוי איכות העור.

סיבות אלו מביאות נשים רבות לבצע החלפה של שתלים לאחר עשור או מעט יותר. החלפת השתלים מחדשת לחלוטין את מראה החזה, מרעננת אותו ומחזירה אותו להיראות צעיר ומושך.

החלמה מהחלפת שתלים בחזה
החלמה מהחלפת שתלים בחזה

החלפת שתלים מסיבה רפואית

בוודאי שמעת על התקשות קופסית בחזה. כאשר שתל מוחדר לחלל השד הרופא יוצר כיס. הרקמה שמתאחה בתוך השד נקראת קופסית והיא זו שמחזיקה את השתל במקומו. לעיתים נוצר מצב שהקופסית שהתפתחה הולכת ומתקשה ובמקום שתהיה רקמה בריאה בפנים השד נוצר מצב של רקמה צלקתית שמשנה את מראה השד, את התחושה שלו ואף עלולה להיות מסכנת.
מצב זה אינו נוצר עקב החלמה לא טובה, ולמעשה לא ידוע על סיבה אחת בגללה זה קורה.
נשים שהגיעו למצב של התקשות קופסית נאלצות לעבור החלפה או הוצאה של השתלים, ללא קשר לכמה זמן השתלים נמצאים בגופן. במקרה של החלפת שתלים לאחר התקשות קופסית יש צורך לבצע שינוי גם ברקמה הצלקתית שנוצרה בתוך השד. לעיתים יש לבצע חתכים ברקמה הצלקתית ולעיתים יש צורך להסיר אותה לחלוטין.

סיבה רפואית נוספת להחלפת שתלים בחזה היא שתל פגום. שתלים פגומים עלולים להקרע בתוך הגוף ובמקרים קלים יותר פשוט לשנות את צורתם ואת מיקומם בשד. מקרים אלו דורשים התערבות רפואית ולכל הפחות פגישה אצל רופא כירורג שיפרט את הסכנות ואת האופציות העומדות בפנייך.

החלמה תלויה בסיבה להחלפת השתלים

החלמה מהחלפת שתלים בחזה משתנה בין מטופלת למטופלת וכן משתנה בין סוג הטיפול הנבחר.

במקרה ובחרת לבצע הוצאה של השתלים ולא לבצע החלפה סביר שתיאלצי לעבור גם הרמה קטנה של החזה בכדי לשמור על מיקום יפה ואסתטי, אף אם החזה קטן יותר מהחזה שהיה עם השתלים.

ההחלמה מהוצאה של השתלים ללא החלפה צפויה להיות קלה יחסית וכל תופעות הלוואי של החלמת הגוף יעברו בתוך שבוע פחות או יותר.

החלמה לאחר הוצאת השתלים והחלפה שלהם בשתלים חדשים צפויה להיות דומה להחלמה שחווית בניתוח הראשון ונשים רבות מדווחות על החלמה קלה ומהירה יותר. ככל הנראה זה נוצר מפני שהגוף אינו צריך להתרגל לעצם חדש בחזב מאחר והוא התרגל לכך בעשר השנים האחרונות.

במקרה ואת נאלצת לעבור החלפה או הוצאה של השתלים בעקבות התקשות של קופסית ההחלמה תלויה במידת הקושי של הקופסית ובהיקף הטיפול שנדרש לבצע כדי לתקן את הקופסית שהתקשתה. אם עולה הצורך להסיר את הקופסית לחלוטין הרי שהרופא צריך לבצע הסרה של רקמות בתוך השד, דבר שעשוי להאריך מעט את תקופת ההחלמה ולהפוך אותה למעט קשה יותר. במקרים בהם יש צורך רק לבצע חתכים קלים בקופסית שהתקשתה ללא צורך להסיר חלקים ממנה, ההחלמה תהיה קלה יותר.

ההחלמה לאחר החלפת השתלים

ההחלמה מהחלפת שתלים מתחילה בתום הניתוח. רוב המנתחים יעדיפו לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית (זה אומר שאת ישנה, אך נושמת בכוחות עצמך וללא צורך ברופא מרדים), וכך להקל על ההחלמה מהניתוח. לאחר הרדמה מלאה על הגוף להתאושש גם מההרדמה ולכן זה מאריך את ההחלמה מהניתוח.

לאחר הניתוח תישארי להשגחה של מספר שעות ולאחר מכן תשוחררי לביתך. השיחרור מבוצע עם מלווה בלבד מפני שאסור לכך לבצע פעולות הכוללות שיקול דעת לאחר הרדמה כמו נהיגה ברכב.
בחלק מהניתוחים, כתלות בתגובת הגוף, משאירים נקזים בחזה שיעזרו לגוף להיפטר מנוזלים שונים וכך למנוע הופעה של בצקות או נפיחויות מיותרות. ב24 השעות שלאחר הניתוח תתבקשי לא לבצע פעולות המפעילות לחץ על שרירי החזה כמו הרמה של דברים כבדים, מתיחה של הידיים וכן אסור לרחוץ את האזור למשך 24 שעות.

לאחר הניתוח סביר שהמנתח יניח פלסטר סטרילי על אזור התפר שתפקידו לשמור על נקיון התפר ועל איכותו.

לאחר 24 השעות הראשונות תוכלי להתקלח ולרחוץ את האזור, אך תוך תשומת לב רבה ובלי להפעיל לחץ או מתח על התפר בכדי למנוע פתיחה שלו.
בזמן זה מתחילים להופיע שטפי דם שונים, אדמומיות ובצקות שגורמות לשד לשנות מעט את צורתו, את גודלו ואת גובהו. תופעה זו היא חלק טבעי בהחלמה והיא עלולה להופיע בשד אחד יותר מאשר בשד השני. חשוב לשים לב למראה השדיים לאחר הניתוח ובמקרה ומתקיימת א-סימטריה משמעותית בין שני השדיים יש צורך לפנות לרופא המטפל.

לאחר כשבוע פחות או יותר, תלוי בהרגשה שלך, תוכלי לשוב לעבודה ולשגרה חצי-מלאה המתחשבת בהנחיות הרופא וההחלמה. עיקר הנשים מדווחות שהן חזרו לעבודה לאחר חמישה ימים.

בחודש הראשון להחלמה מהניתוח תישארי עם הפלסטרים הרפואיים במקומם ואין להוריד אותם. במהלך חודש זה תתבקשי לישון ולהסתובב עם חזייה ספורט למשך 23 שעות ביום. תפקידה של החזייה היא להחזיק את החזה וכך להפעיל כמה שפחות לחץ על התפר החדש.
במהלך החודש הראשון תתבקשי עדיין לא להרים משאות כבדים ולא להפעיל לחץ על החזה ועל שרירי החזה. לאחר חודש עד שישה שבועות כבר תוכלי לשוב לפעילות גופנית ולשגרה מלאה.

להצעת מחיר ללא התחייבות
נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך
הצערת כפות ידיים

הצערת כפות ידיים לא רבים מודעים לכך – ניתן להצעיר את העור של כפות הידיים כך שהוא לא יראה שקוף ודק ויחשוף את הורידים והעצמות שתחתיו. הצערת כפות ידיים הוא

לקריאה מפורטת »
פילינג עמוק והצערת פנים

פילינג להצערת הפנים לא הרבה מכירים את התוצאות המדהימות שפילינג יכול לספק. פילינג כימי או פילינג עמוק הוא פרוצדורה רפואית שמביאה להצערת פנים, העלמה של כתמי גיל, קמטים ואפילו צלקות.

לקריאה מפורטת »
ניתוח אף

ניתוח אף כתבנו מאמר מפורט עם כל מה שחשוב לדעת על ניתוח אף – סוגי ניתוח אף, ניתוח ללא שבירת עצם, הרדמה מקומית או כללית, סבסוד ניתוח אף, החלמה, תוצאה,

לקריאה מפורטת »
עיצוב עצמות לחיים

עיצוב עצמות לחיים עיצוב עצמות לחיים, הרמת עצמות לחיים, מתיחת לחיים. יש שמות רבים לטיפול האסתטי שמשנה את מראה הלחיים, מרים אותן ותורם למראה צעיר, מתוח ואלגנטי. עיצוב לחיים מבוצע

לקריאה מפורטת »
הרמת ישבן

הגדלה והרמת הישבן הרמת ישבן, הגדלת ישבן או ישבן ברזילאי הם שמות שונים לאותו טיפול – טיפול במהלכו משפרים את מראה הישבן, נותנים לו נפח ומרימים אותו כך שיראה זקוף,

לקריאה מפורטת »
מאמרים נוספים מהבלוג שלנו
החלמה מניתוח אף
החלמה מניתוח אף

ניתוח אף הוא בין הטיפולים האסתטיים הנפוצים בארץ ובעולם. ניתוח אף הוא בין הניתוחים שמביאים לשינוי דרמטי במראה הפנים של המטופלת או המטופל שעוברים אותו.האף

להמשך קריאה »
שחזור קרום בתולין
שחזור קרום בתולין

קרום הבתולין הוא קרום בעל משמעויות תרבותיות וחברתיות, אך מבחינה אנטומית או תפקודית, למעשה אין לו משמעות כלל.לאחר קיום יחסי מין לראשונה, ולעיתים מסיבות אחרות

להמשך קריאה »
העלמת צלקות אקנה
תיקון צלקות אקנה

אקנה, פצעי בגרות, נפוצים בעיקר בגילאי העשרה, אך לא רק. האקנה היא דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערה ומופיעה בעיקר בפנים, אך יכולה להופיע גם

להמשך קריאה »
ניתוחים אסתטיים לגיל הזהב
ניתוחים אסתטיים לגיל הזהב

בעקבות העלייה בתוחלת החיים ובאיכות החיים אנו רואים יותר ויותר גברים ובעיקר נשים בגיל הזהב הפונים ופונות לטיפולים וניתוחים אסתטיים לצורך שיפור המראה והתחושה. בניגוד

להמשך קריאה »
היפרדות בטנית
היפרדות בטנית

היפרדות בטנית היא תופעה שמרחשת באופן טבעי אצל נשים בהיריון וברוב המקרים התופעה הזו מסתדרת מעצמה. במקרים מסויימים (ולא מעטים בכלל) ההיפרדות הבטנית אינה מסתדרת

להמשך קריאה »
החלמה מפילינג עמוק
החלמה מפילינג עמוק

פילינג עמוק לפנים הוא אחד הטיפולים, ואולי היחיד, שמצליח להצעיר ולהבריא את עור הפנים באופן כלכך משמעותי. במהלך פילינג עמוק מוסרות השכבות החיצוניות של העור

להמשך קריאה »
שתפו עם אחרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email